Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tramadol Zentivától miért...

Tramadol Zentivától miért vannak mellékhatások?

Figyelt kérdés
Tramadol Zentivát írtak fel nekem a gerncic fájdalmaimra. Az orvosi javaslat / orvosi utasítás szerint csak este szedhetek 1 X 2 szem az az 2 X 50 Mg Tramadol Zentivát. Ezt igy is csinálom. Este / éjszaka nincsennek mellékhatások. De napközben annál több van. Homályos látás, szédülés, kimerültség, aluszékonyság. De az orvos szerint semmi baj. Viszont engem ez zavar. Mert már hosszabb ideje kell szednem a tramadol Zentivát, és a mellék hatások is hosszab ideje fent áll. Hiába jelzem a házi orvosnak. Akkor is fel írja a Tamadol zentivát. Viszont a gerinc fájásaim erősödtek. Mi tévő legyek?

márc. 15. 09:08
 1/9 Metionin ***** válasza:
64%
Az ilyen gyógyszer, párom is szedte és ugyanez volt. Viszont nem szabad sokáig szedni, bele is van írva meg elvileg az orvosnak tudnia kell. Ha a fájdalmon se segít, akkor le kellene cserélni valami másra.
márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es! 4 éve szedem! Először a kórházba injekcióban kaptam! Majd a kórház zárójelentésemre is rá került hogy 1 (Este) X 2 szem. Azóta a házi orvosom fel írja. Igen a gerinc fájásomra írták fel. A gerinc fájásaim azóta is meg vannak! Szóval amikor azt írtam hogy hosszab ideje szedem, akkor az a hosszabb idő 4 évet jelent a gyakorlatban! A házi orvos nem cserélheti le csak úgy hogy ha kórházi záró jelentésben volt rajta utó kezelésként / további terápiaként.
márc. 15. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit jobban belegondolnál ha valami nem segít, nem szedem. A Tramadol ráadásul ópioid származék, 4 év alatt függő lettél és csak emelt adag segít(hetne) Inkább szokjál le róla. És nincs igazad, mert a háziorvos lecserélhetné ha mondanád, hogy nem segít és mellékhatásokkal küzdesz. Nekem napi 140mg-t írt fel anno egy orvos, eszembe se volt bevenni....ha azt mondja a gerincorvos, hogy ugorj a kútba....?
márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as! A házi orvos csak azt írja fel amit a szak orvos a kórházban felírt. A házi orvos ebben az esetben nem írhatja felül a kórházi szakorvost. Tehát ha a korházi szakorvos a kórházi zárójelentésen Tramadolt írt fel. Akkor a házi orvosnak nincs más választása mint hogy felírja. És ha a betegnek, vagyis nekem továbbra is fáj a gerincem. Akkor igen is be fogom venni. És egyébként meg megoldást keresnék. És úgy látszik te sem tudsz meg oldást.
márc. 15. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom, akkor szedd tovább azt, ami nem segít. Minden jót!
márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 éve nem tudod elintézni, hogy egy szakorvos akkor mást írjon fel? Csak jársz kontrollra valahova a gerinceddel... vagy kellene. Háziorvos egyébként helyettesítő, másik hatóanyagú gyógyszert írhat fel, ha a beteg nem bírja a gyógyszert, meg akkor us, ha épp hiánycikk. Velem, gyerekeimmel is volt ilyen. De ha nem teszi, kérj beutalót.
márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os! Nem járok kontrolra! Mert a házi orvos nem intézi el a beteg szállítot oda - vissza. Lakáson belül is csak kapaszkodva / járókerettel tudok kölekedni. A lakásból már rég ki sem tudok még járókerettel sem mozdulni. És ezt a házi orvos tudja. És ige a házi orvos ezt ki is használja!
márc. 19. 08:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gerincproblémára sajnos az egyetlen, ami tényleg használ és nem csak a tüneteket nyomja el, az a rendszeres gyógytorna, mert az izmok azok, amik távolságot tudnak húzni a csigolyák között. Ha csak fekszel, elsorvadnak az izmok és még csontritkulásod is lesz. Nekem sérvem van, egy évig szedtem napi szinten gyógyszert, de majd 5 év volt, mire nem fájt. Anyukámnak meg csontritkulás miatt összeroppant egy csigolyája, neki is a gyógytorna nagyon sokat javított az állapotán, ez az, ami miatt most egy év múlva már tudott sétálni végre és fél órát ülni is és ez nagy szó így 80 évesen.

Volt párom apukája viszont abba halt bele, hogy olyan gyógyszert szedett évekig, amit csak pár hétig lehetett volna. (Agydaganata volt, annak a tüneteire szedte, de a gyógyszer tette tönkre a máját.)

Gondolom, remélem, valahogy csak el tudod intézni a bevásárlást, valamiből csak élsz, valakid csak van, aki néha rád néz... Válts háziorvost, ha ezzel nem vagy elégedett. Hívd fel, akit kinéztél, mondd el a problémádat és küldjék át egymásnak a papírokat. Én így váltottam úgy, hogy el se kellett menjek. De ezt innen interneten ismeretlenül senki nem fogja megoldani helyetted. És betegszállítót is lehet rendelni saját szakállra, sok cég foglalkozik ezzel, vagy egy taxit, amibe lefekszel a hátsó ülésre. És javaslom, utaltasd be magadat rendszeresen pl. az Orfiba évente egyszer lehet menni, úgy tudom, hívd fel, érdeklődd meg, mi a menete. Vagy marad valami magánrendelésre való spórolás. De valamit tegyél magadért, ne azt nézd, mit nem tudsz és más mit nem csinál meg helyetted. Jószándékkal írom.

márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as! Az a "valamiből csak élsz" 27075 Ft/hó amit az Orbán Viki ad a 67%-os egészség károsodásom után. "valahogy csak el tudod intézni a bevásárlást" Online bevasalás is van.
márc. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!