Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hogy be-be...

Mitől lehet, hogy be-be szurkál a mellkasam, vagy is nem igazán tudom mert olyan mint ha a csontom szurkálna. Lehet ez attól is hogy rossz a test tartásom vagy éjszaka nem fekszek megfelelő pozícióban?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek tüdőgondozóba és tartok egy kicsit az eredménytől,mert amúgy asztmás vagyok és fél évente szoktak röntgent csinálni de mivel az idén szültem és szoptattam egy pár hónapig így 2 töntgen vizsgálat kimaradt.Egy kicsit hosszúra sikeredett az írásom de úgy gondoltam,hogy ezek mind fontos tényezők.
2010. nov. 5. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ezektől is lehet. Egyébként a keletiek, akik értenek hozzá, azt mondják, az európai ember nem lélegzik, csak piheg. Ezzel arra utalnak, hogy mi alapból nem veszünk teljes lélegzetet (mert nem is tudjuk, milyen a teljes lélegzet) és a tüdő elégtelen munkájából meg az elégtelen oxigén-szén-dioxid-cseréből kifolyólag aztán egy sor mellkasi fájdalom, fejfájás és emésztési zavar lesz. Ezeket könyvekben meg a neten olvastam, mert nekem is volt olyan problémám, amiről te írsz, ráadásul évekig. Fizikai elváltozás nélkül. De azért menj csak el a tüdőgondozóba, nézess utána. A teljes lélegzetről szerintem most nem tudok neked mindent leírni, hogy hogy kell csinálni, mert két éve, hogy olvastam, azóta ösztönös... a lényege, hogy nem csak a mellkasba szívunk levegőt, hanem az egész tüdőbe, azaz legelőször a köldök alatti részt töltjük ki, majd innen haladunk felfelé. Ez Shirley Trickett - Csak semmi pánik! c. könyvében van talán a legrészletesebben leírva, de keress rá a google-ben. A legfontosabb, hogy kevésbé lélegezzünk a kulcscsont környékére, inkább a köldök környéke mozogjon, ill. érdemes kipróbálni a légzés köré összpontosuló jógagyakorlatokat is. Tudom, mert én is próbáltam és nekem is jót tett. Meg a csí-kung is ugyanilyen jó lehet.

...Azt, hogy asztmás vagy, csak most olvasom... akkor valószínűleg ez is közrejátszik. De azok, amiket leírtam, ezen is segíthetnek. Amúgy: Rüdiger Dahlke - A betegség, mint szimbólum (A pszichoszomatika kézikönyve) - szerintem kukkants bele. Scannelt formában lehet, hogy még a neten is megtalálod.

2010. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a kielégítő válaszodat.már sikerült eljutnom a tüdőgondozóba röntgenre és szerencsére nem találtak semmit.majd utána nézek annak amit írtál.
2010. nov. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!