Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valaki aki érti egy...

Van valaki aki érti egy medence röntgen szak szavait? Megnyult vápaperemek. Egyenetlen craniális vápaperemek, min. Coxarthrosis.

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 10:13
 1/9 Dr. Dav ***** válasza:
Azt írták, h kisebb csípőkopás észlelhető.
2010. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ezek degeneratív elváltozások, meszesedések, deformitások, amit leírtak. Általában a kor előrehaladtával (és hajlam esetén hamarabb is) súlyosbodhatnak, végső esetben, járásképtelenség, tűrhetetlen fájdalmak esetén szóbajön a protézis.
2010. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 53 éves vagyok, lépcsőzős munkát végzek. Az elmult héten 3oo emeletet jártam le. Most ugy fáj a bal lábam, hogy alig tudok ráállni. Táppénzen vagyok, de a főnökeim nagyon meg vannak rám sértődve, nincs kit hajtsanak vagy 8-an. Pedig nem hagytam hátra munkát, utolsó erőmmel megcsináltam mindent.
2010. nov. 12. 11:15
 4/9 Dr. Dav ***** válasza:

Amennyiben a fájdalom súlyos, írasson fel háziorvosával paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót, esetleg szóba jöhet a műtét is, viszont ezt a rtg látta nélkül nem tudom megmondani, konzultáljon orvosával.

Jobbulást kívánok!

2010. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltem orvossal, hiszen táppénzen vagyok. Irt Aflamint, Mydetont, és 10 napja iszom a Dona port. Öröklődés játszik, mert Anyám 80 éves volt, mikor protézist kapott. Még futkos vele.Inkább arra lettem volna kiváncsi, hogy kb. hány százalékos a kopás, és kb hány százalék - amikor műteni kell.
2010. nov. 12. 11:55
 6/9 Dr. Dav ***** válasza:

Nem szoktunk egyszerre felírni Aflamin-t és Mydeton-t, mindenesetre körültekintéssel együtt is szedhető. Szerintem jó lenne, ha szedne paracetamol-t (is), de nem én vagyok az Ön kezelőorvosa:)

A röntgenképe látta nélkül fogalmam sincs, hány százalékos a kopás, az orvosa minimális-t írt.

2010. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez volt a másik! Nem voltam biztos benne, hogy a min. biztos a minimális röviditése-e? Ez mondjuk megnyugtató. Bevallom a gyógyszert nem váltottam ki, itt a recept az asztalon, mert a DONÁt magamtól elkezdtem szedni,- mert már van tapasztalatom a fájdalommal,- és az már elkezdett hatni.
2010. nov. 12. 12:13
 8/9 Dr. Dav ***** válasza:
Szerintem azért szedje az orvosa által felírt készítményeket. A dona tényleg sok esetben hasznos egyébként, én is szoktam írni.
2010. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. nov. 12. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!