Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzadok indokolatlanul,...

Miért izzadok indokolatlanul, erősen? (a többi a kérdés alatt)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fenti problémámmal fordulok hozzátok. Több éve fennáll sajnos ez az izzadás nálam. Azért írok, hogy hátha valaki tud ajánlani valami megoldást.

A nyár szinte elviselhetetlen. Nem is az a gond hogy nagyon melegem lenne, hanem hogy egész testemen erősen izzadok, kisebb fizikai, szellemi igénybevétel, vagy akár hőhatás (pl. napon, buszon ülve) miatt is.

De most, így ősszel akár egy hosszabb séta után is vizes a hátam, átázik rajtam a póló, izzadt a fejbőröm, homlokom, mellkasom, talpam időjárástól függetlenül. Az izzadás főleg azután indul meg erősebben nyáron is, mikor megérkezek valahova, egy helyiségbe például, ahol hiába hűvösebb van, de nem mozog a levegő.

Háziorvosnál voltam, vérvizsgálatokra, vizelettesztre küldött mindenfelé, de nem találtak semmit. Pajzsmirigyem is elvileg rendben van.

Tudom, hogy az izzadás természetes folyamat, de nem hiszem, hogy az én esetemben ez átlagosnak mondható.

Nem vagyok túlsúlyos, sportolni is járok. Solutio antisudorica kilőve, mert nem kenhetem be vele az egész testemet, az nem is lenne egészséges.

Remélem, tudtok segíteni nekem, vagy legalább megmondani, hogy hova forduljak, ahol tudnak ezzel kezdeni valamit.

Köszönöm, hogy végigolvastátok! (F/24)


2010. nov. 19. 20:57
 1/8 pepe0617 válasza:

Különbözőek vagyunk. Van az átlag, és vannak a kirívó, szélsőségesnek mondható esetek.De ez nem jelenti azt, hogy azok nem számítnak normálisnak. Szerintem egyszerűen csak izzadékony vagy és az sem tesz jót, hogy (érthető módon) stresszelsz rajta.Páromnak is hasonló a problémája.Ilyen alkat és kész, ilyen génekkel rendelkezik.Próbáld meg elfogadni (könnyű ezt mondani, tudom)és ha nem görcsölsz annyira rajta, biztos vagyok benne, hogy némileg változik a helyzet.

Ahogy mondani szokták:"Minden a fejben dől el"

2010. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb. 19 éves koromig szinte nem is izzadtam, pedig akkor is lett volna rá alkalom, pl. 12 perces szintmérő futások testnevelés órákon. Ezért gondolom hogy talán lehet valami, amit nem vett észre az orvos a vértesztekből.
2010. nov. 20. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
A stressz esetleg? Vagy a szorongás? Nem vagy zárkózottabb, mint kellene? Otthon is ugyanúgy izzadsz vagy csak társaságban? Mert akkor előfordulhat, hogy pszichés okai vannak, pláne hogy írtad, hogy 19 éves korodig nem volt ilyen problémád..
2010. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, itthon is izzadok. Inkább akkor, mikor mozgok, pl. kisebb takarítás stb.

Nem hinném hogy szorongás vagy ilyesmi, mert régebben arra is szedtem valamit, épp azért mert úgy gondolták, amiatt van, de nem használt.

2010. nov. 22. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, hátha ő tud segíteni..
2010. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A bőrgyógyász sem tudott segíteni, voltam ott is régebben.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. nov. 24. 08:07
 7/8 Lord23 válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy sikerült-e megoldani a problémádat, nekem is ugyanezek a tünetek...Itt a nyár és n fürdök az izzadságomban.
2011. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig semmi...
2011. júl. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!