Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Húgyúti kérdés? Bővebben lent.

Húgyúti kérdés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szombaton estefelé állandó, fájdalmas vizelési inger kínzott, pisilésnél fájt, égett az egész húgycsövem és görcsölt az alhasam, de néha annyira, hogy már elsírtam magam. Késő estére már egy-két vérpötty is távozott a vizelettel. Egész vasárnap rengeteget ittam és megettem majdnem 4 kg g.dinnyét, ettől kicsit enyhültek a panaszaim: a hasam már nem fájt, de a pisilés még mindig égetett, vér nem volt.

Ma éjjel viszont tompa, de nagyon erős deréktáji fájdalomra ébredtem, csak a jobb oldalam fájt, az viszont kínzóan. Az állandó tompa fájdalom mellett 10-12 másodpercenként (kínomban, mert nem tudtam aludni, már mértem az időt) egy vesetáji, erős görcsöt éreztem, ami néhány másodperc alatt enyhült, aztán megint jött.

Mostanra állandóan, tompán fáj a derekam, néha-néha, teljesen kiszámíthatatlanul érzek egy-egy kisebb görcsöt, de már nem kínoz annyira, mint éjjel. A pisilés is inkább kellemetlen, mint fájdalmas.

Szerintetek, érdemes még elmennem ezzel orvoshoz? Vagy ki fognak már nevetni? Hiszen végül is mintha enyhülnének a tüneteim. Meggyógyulhatok doki nélkül is?


2011. aug. 9. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nem érdemes, hanem már rég el kellett volna menned! Holnap reggel már indulhatsz is. Ez nem fog csakúgy hipp-hopp elmúlni magától, kezelést igényel.
2011. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Futás a nefrológiára,mert a fertőzés elérte a vesédet,ami nem játék.Lehet hogy most lappang,de csak az alkalmat várja hogy még jobban szétterjedjen
2011. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Most értem haza az urológiai ügyeletről. A gyors vizelet tesztcsík gyulladást és vért mutatott ki, és amikor végigütögette a derekamat, a jobb oldalon kifejezetten erős fájdalmat éreztem. Uh követ, tágulatot(?) nem mutatott. Diagnózis: vesemedence és hólyaggyull. (lázam ugyan nem volt, de hőemelkedésem és hányingerem igen).

Mindenesetre kaptam gyógyszereket, már beszedtem, szerény 2 kg g.dinnyével és várom a gyógyulást :=), Egy hét múlva kontrollra kell mennem.

2011. aug. 9. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobbulást! :)
2011. aug. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!