204/104 vérnyomás mennyire normális?
A gép Omron M2, nem lehet rossz, mikor átjön ismerős neki mindig ugyanannyikat mér. Azért mértem rá mert kézisúlyzós bemelegítés közben gyanúsan fájt a fejem pedig ritkán szokott. Ma megint megmértem 178/107 85 BPM.
Ahogy megálltam pihenni úgy csökkent:
188/104 76 BPM
164/97 77 BPM
138/76 75 BPM
Nyugalmi vérnyomás átlagosan 126/67 szokott lenni.
F29, nem iszom, nem dohányzom, normál testsúly.




válasza:



válasza:Konkrétan életveszély ez az érték.
Menj háziorvoshoz.
Kérd, hogy írjon fel Tensiomint, amit KEZELT vérnyomás esetén kell a hirtelen kiugró vérnyomásnal a nyelv alatt szetolvadni hagyni.
Friss hipertonias diagnozisnal laborba is el fog küldeni.
Egyéb vizsgálatokra is szamits, mert normál testsúlynal a hirtelen fellépő extrém magas vérnyomás nem jatek.
Amíg nem tisztázott, hogy mitől ugrál a vérnyomásod, kerüld a sportot és a megerőltető testmozgást.




válasza:A vérnyomást nyugalmi állapotban kell mérni, nem edzés közben!
Leülsz, felrakod a mandzsettát és nyugodtan vársz 5-10 percet, utána méred.
Neked a nyugalmi vérnyomásod teljesen normális.




válasza:#3:
Egy 201 Hgmm-es szisztolés vérnyomásérték egy könnyű, kézisúlyzós bemelegítésnél nem nevezhető normálisnak, és mindenképpen orvosi kivizsgálást igényel.
Állhat mögötte terheléses hipertonia, eddig fel nem ismert hipertonia, de az érrendszer merevsege is.
Ilyenkor terheléses EKG-t és 24 órás monitorozast szoktak végezni.
A sportolás nem ajánlott, mivel a gyakorlatok során az erofeszites alatti preseles egy merev erfalnal végzetes is lehet.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:9-nek
Vagyis szerinted semmi baj nincs azzal, ha nem tud arról, hogy két perc laza bemelegítő sulyzozas pokoli fejfájást okozva az egekbe küldi a vérnyomását ???
Remélem, hogy csak viccelsz.
Kapcsolódó kérdések:
2x1 tabletta Bisoprolol sandozt szedek . Egyiket reggel 6 körül másikat este 5 -6 körül. Kapok mellé reggel 1 tabl Coverex As komb forte 10/2.5mg. Nos a gyógyszerrel 120/75 P: 68 volt Már 2 hónapja nem szedem a COVEREX AS KOMB FORTET csak a Bisoprololt...
Pár hónapja abbahagytam a Frontin adagom, pontosabban lejebb csökenntette velem az új pshzihiáterem azzal a jelszóval, hogy "az sok" Eddig 3mg-ot szedtem éveken át ami megfelelőnek tűnt, most szedek 2mg-ot ennél a phszihiáternél amitől némileg fogytam valamennyit de...
Orvosom annyit mondott próbálgassak egy másikat, vagy a kettőt együtt. Másnak is így reagál a szervezete hideg-melegre? Gyógyszer nevét direkt nem írtam, mert nem ez a kérdés lényege hogy milyen.
Azért néztem meg elsősorban, mert úgy éreztem gyorsan ver a szívem. Általában, amúgy nem szoktam rosszul érezni magam.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




