Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segíteni szeretnék, na de...

Segíteni szeretnék, na de hogyan? Egyik barátomnak autóbalesete volt 2 hónapja, agyrázkódással kórházba szállították.

Figyelt kérdés
2 hete jár iskolába azóta rá sem lehet ismerni! Nem emlékszik a történtekre, csak hogy sétált az úton, majd fölébredt egy szirénázó mentőautóban. Tegnap előtt végre vettem a bátorságot és rákérdeztem a dologra ami feltűnt nekem: megismersz még? A válasz hallatán némán ledermedtem, hullani kezdtek a könnyeim: nem. Nem igazán tudja kik az emberek körülötte, pedig nagyon helyes fiú és mindenki odáig van érte. De a baleset óta boldogtalan, és nem emlékszik dolgokra. akármilyen jó a buli nem érzi magát jól, ha csak pihen, akkor sem. És akkor sem ha a barátnőjével csókolózik éppen. Mitől van ez? vagy hogyan tudnék rajta segiteni?? Nagyon aggódom érte.
2009. jan. 17. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha megtetted azt a bátor lépést,hogy megkérdezted tőle mire emlékszik,szerintem kérdezd meg tőle nem akar e pszihológushoz menni, aki le tudná vinni arra a szintre ahol előjönnek az emlékek!Hidd el ez tényleg segít.Ha a pénz miatt nem megy ajánljátok fel neki közösen a barátnőjével!Hiszen az ő érdeke is hogy a sok szép jóra emlékezzen.

2009. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van, az egyik, hogy fizikai károsodás érte az idegrendszerét, de ez valószínűtlen, mert az orvosoknak elvileg észre kelett volna venni.

a másik, hogy pszichológiai eredetű probléma. igazából egyiken se tudsz segíteni, max annyit tehetsz, hogy felkeresed a szüleit, és elmondod nekik az aggodalmad, esetleg őt magát beszéled rá, hogy pszichológushoz menjen.

Az is előfordulhat, hogy idővel megától javul, ahoyg feldolgozza az eseményeket.

Mindenesetre arra ne számíts, hogy valaha is olyan lesz, mint előtte, esetleg hasonló. De ha az embert baleset éri, ahol életveszélybe kerül (ténylegesen, vagy látszólag), akkor hajlamos átértékelni a világnézetét, és megváltozni. Hogy ez mennyire jó, vagy nem, azt ne firtassuk, de te is kénytelen leszel hozzá alklamazkodni valamilyen mértékben...

2009. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Neki ez természetes hogy boldogtalan, de nekem feltűnő hogy nem mosolyog, nem nevet csak elvan és néz...nem ismerem a barátnőjét személyesen, csak látásból amikor a suli előtt smároltak a srác odajött hozzám és (mivel bennem bízik most) és megkérdezte tőlem hogy mennyi ideje vannak együtt... éppen ezért nem fog elmenni orvoshoz...
2009. jan. 17. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy kicsit gyanus.Ne haragudj meg.De emlékszik arra,hogy sétált az uton,tehát az még a baleset elött volt.Ha a balesete elötti időszak kiesett volna neki,szerintem nem igazán mehetne suliba sem.Szerintem itt más pszichés probléma lehet.Egy kis sajnáltatást is eltudok képzelni,persze nem okolhato,igy küzdi le a balesetet.Szerintem sok minden szol az ellen,hogy ne emlékezzen rád.Sajnálom ami vele történt,de segiteni,csak saját magán tud szerintem.Gondolom most mindenki tutujgatja,ami persze jo neki.Remélem helyre áll minden.
2009. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Te csokolóznál számodra idegen lánnyal?Ne légy elfogult.
2009. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem idegen a csaj neki csak nemtudja h mennyi ideje vannak együtt!!!!! emlékszik meg dereng vmi csak nem biztos benne... én arra értettem h nem emlékszik, hogy amikor elcsapta az autó, bevitték a kórházba és fölvitték szobára az kiesett neki állítólag, én sajnos egyéb információt nem tudok ezt tőle hallottam, mert neki elmagyarázták hogy mi történt vele.
2009. jan. 17. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!