Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tanitják az iskolákb...

Miért nem tanitják az iskolákban hogy szeretettel szinte mindent el lehetne érni amit csak akarunk?

Figyelt kérdés
Régen nem hittem volna, de müködik. Mostanában már csak igy gondolkodom mindenről, és még azokkal az emberekkel is megpróbálok kedves lenni, akiket nem csipek. Mindent el tudok intézni minden nehézség nélkül, fantasztikus! Mi a véleményetek, igazam van?
2010. dec. 2. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

bárcsak úgy lenne. :)

de én szeretem az embereket, sosem volt bennem gyűlölet hosszabb ideig, és épp hogy nem halok éhen a 80ezres fizómból (az is feketén), már nem tudom mit kéne lépni, hogy ne őröljön fel a depresszió, amit ez a kilátástalanság okoz.

2010. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit "hippis" lett a megfogalmazásod, de igazad van :)

Én is, mióta nem a rosszat keresem mindenben és mindenkiben, azóta sokkal boldogabb vagyok és sokkal több mindent el is érek. Hogy az iskolában miért nem tanítják? Hmmm...talán azért, mert ehhez el kellene érni egy bizonyos értelmi szintet, hogy tanítani lehessen és bizony ez az értelmi szint nem a diplomák számától függ...

2010. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbálj más melót keresni, nekem sikerült, 0 nyelvtudás nélkül mentem ki Ausztriába ápolni egy nénit. Ma is itt vagyok, most már jól megértek mindent, és engem is megértenek. Igaz hogy jó fél évet keresgéltem, de hittem hogy kijutok, mert muszály volt, én is 80-at kerestem, a devizahitelünk meg 120. Most már nincs ilyen gondom. A kérdésre pedig az a válaszom, hogy azért nem, mert valakik nem is akarják hogy nekünk olyan nagyon jó legyen.
2010. dec. 2. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez olyan téma, amit nem kell külön tanítani. Mégis, minden órán lehet mutatni. Tanárja, és diákja válogatja, hogy megértik e? Különben hogyan gondolod? Hogy külön órán mondogassák 50 percig? Egyébként aki akar magán segíteni, az tud is.
2010. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ugy gondolom hogy akár külön órát is lehetne erre szentelni, hiszen sajnos vannak olyan gyerekek, akik otthon nem látnak jó példát, és mivel elég sok időt töltenek a suliban, az ott tanultak eléggé meghatározhatják a jövőről alkotott képüket. Lehet hogy ha az iskolában egy jó tanár élvezetesen beszélne nekik akár kötetlenül olyan témákról amik őket érdeklik, az már sokat segitene a nehezebb körülmények közt élőkön is.
2010. dec. 2. 23:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van.Nekem az szokott eszembe jutni,hogy az illemtant tenném kötelező tantárggyá,ha már a szeretetre esély sincs:).
2010. dec. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!