Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyes iskolákban a tanárokr...

Az egyes iskolákban a tanárokra nehezedő stresz okozhat-e hosszú távon valamilyen testi vagy lelki betegséget?

Figyelt kérdés
Televízióban, ujságokban gyakran látni, hogy milyen óriási stresz nehezedik bizonyos iskolákban az ott dolgozó tanárokra és pedagógusokra, esetleges asszisztenseikre. Egyrészt az iskolavezetés részéről másrészt a tanuló ifjúság oldaláról is, nem egy esetben még a rendőrség bevonása is szükségessé vált, hogy a hatályos törvényeknek és az iskola házirendjének érvényt tudjanak szerezni.
2011. júl. 17. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik tanáromnak lett elég nagy lelki problémája. Középkategóriás iskolában tanított tehát nem az a nagyon brutál magatartású diákokról volt híres és nem is a túl normálisakról ez a kettő között volt. A lényeg az hogy állítólag volt valami órája ahol annyira ki akasztották hogy teljesen ideg roncs lett és nyugtatoznia kell magát.
2011. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A stressz munkakörtől, életkortól, és nemtől függetlenül káros az idegrendszerre, és mentálisan is káros. Nem tudom megmondani, hogy konkrétan melyik betegséget fogja okozni, de okoz, az biztos.
2011. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Napköziben dolgoztam 9 évig.Problémás gyerekeim voltak.Még most is eluralkodik bennem a feszültség,pedig csak írok róla.Éppen hogy túléltem.Az eredetileg alacsony vérnyomásom 230-as lett mire észbe kaptam.Felmondtam,ennek 3 éve.Azóta is reggel este gyógyszert szedek erre a problémára,de legalább élek.
2011. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes a kérdés. A bányászt is stresszeli az állandóan beomló szénfal, a böllért is a visító malac. A kőművest a rengeteg tégla. Az eladót a sok hülye vevő. De sorolhatnám még sokáig. Az a javaslatom, aki nem bírja, csináljon mást.
2011. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

de amiket itt felsoroltál nem akadályozzák a dolgozót a munkája elvégzésében. Bányában sose omlik be a szénfal, mert megfelelő technológiával ki van támasztva, vagy ha beomlik akkor azért mert le kell neki omlani, hogy berakják a csillébe. A vevők sem zavarják az eladót munkavégzés közben, ha mégis, akkor hívja a biztonsági szolgálatot esetleg a rendőrt. A kőművest sem akadályozzák a téglák, hogy elvégezze a munkáját, sőt.


Az iskolában viszont nagyon-nagyon gyakran előfordul hogy az úgynevezett "tanulók" zavarják a tanítást, terrorizálják egymást és rendszerint a tanárt is. Ez mind rendészeti kérdés, a tanár mégsem hívhat se biztonsági szolgálatot se rendőrt.

2011. aug. 18. 21:23
 6/6 anonim válasza:
Nem vagyunk egyformák,a stressztűrő képességünk is változó.Valóban érdemes figyelnünk szervezetünk vészjelzéseire,mert szinte valamennyi betegségünkért az elszenvedett stressz a felelős.Ha nem tudjuk,vagy nem akarjuk kikerülni a tűrőképességünket meghaladó mértékű stressz folyamatos nyomását,bele fogunk halni.Azon pedig kár vitatkozni,hogy melyek ezek a munkák?Nyilván amelyek az idegrendszerünket jobban igénybe veszik.A lényeg a folyamatos nyomás elkerülése,ha lehet szünetek formájában.Erre nem volt nekem lehetőségem napközis munkám során.Óránként pár perc elég lett volna.
2011. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!