Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a baj a szívemmel? Tegnap...

Mi a baj a szívemmel? Tegnap kicsit megerőltettem magam és utána elkezdett a szívem fájni.

Figyelt kérdés

Vagyis nem is az, hogy fájni, olyan volt, mintha a mellkasom nyomták volna. Utána elkezdett zsibbadni a kezem is... bal kezem és néha áramütésszerű valamit érzek a testem random pontjain.

Mostmár nyomást nem érzek viszonyt nagyon erősen ver a szívem. Forduljak orvoshoz, vagy várjak vele? Lehet, hogy csak beképzelem?


2009. jan. 21. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nem tudom, hogy mi lehet a baj, pláne nem akarok találgatni. Menj el a háziorvoshoz, minimum egy EKG-t kellene csináltatni.
2009. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
HA MÉG 2-3 NAPIG ÉRZED A GYORS SZÍVVERÉST KERESD FEL A HÁZI ORVOSOD.DE TE SAJÁT MAGADNAK MEGTUDOD NÉZNI A PULZUSOD MAGAS-E VAGY ALACSONY.A MELLKASI FÁJDALOM TÖBB OKBOL IS ELÖ JÖHET PL.:STRESSZ,KIMERÜLTSÉGROSSZ,VÉRNYOMÁS,LEVEGÖ VÉTEL.BE NEM KÉPZELHETED HA 1-SZER ÉRZED IS,GONDOLOM A SZÍVEDRE TETTED A KEZED ÉS SZÁMOLNI TUDSZ 1 PERCIG?!
2009. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kicsit félelmetes a dolog... várom még a válaszokat.
2009. jan. 21. 08:07
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Feltehetőleg nincs szervi baja a szivednek, a panaszok, ú.n. vegatatív dystoniára utalnak, ami "idegi" eredetű.

Teendő: Ne figyelj oda!

Sz.e. enyhe nyugtató, de ettől jobb a rendszeres kiegyensúlyozott élet, és nemi élet.

Korunk jellemzője a stressz. Kerüld el ha tudod, de fontos a rendszeres mozgás, jó levegőn, a gond, feladat nélkűli séta, ez a legegyszerűbb. Cél ne legyen, csal séta, semmi feladat, bevásárlás stb.

Ha van kutya az jó, vidd el őt is.

2009. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én elég edzett vagyok, de egyszer velem is előfordul, hogy nagyon-nagyon megerőltettem amgam, és nagyon rosszul voltam, a szívem marhán vert, bizseregtek a végtagjaim. Kb. 10 perc múlva viszont visszatért minden a normális állapotba.
2009. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, talán igaza lehet az utolsóelőtti válaszadónak és kicsit el kéne mennem sétálni... kikapcsolni. Valóban nagyon stresszes vagyok, elég nagy csatát vívok a családommal. Akkor nincs szervi problémám, remélem.
2009. jan. 21. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
a szív maga nem tud fájni- egyetlen darab fájdalomérző ideg sincs benne! DE! Ok nélkül ilyet nem érzel! ORVOS! EKG, stb... A pihenés és kikapcs biztosan jó dolog, de ha tünetek vannak, akkor ORVOS!
2009. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem játék az angina, szó sem lehet róla, hogy egy kis pihivel elintézd. Menj orvoshoz!
2009. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elmentem orvoshoz, beutalt EKG-ra. De nem mondott semmit hogy bajom lenne. Akkor valószínűleg egészséges vagyok, csak a sok stressz. :S
2009. jan. 21. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Reméljük, hogy csak a stressz tényleg, de kérlek szépen, ne blicceld el az EKG-t! Kiderülhet, ha valami rejtett dolog van, és akkor kezelhető, de ha nem mégy el, nem derül ki biztosra, hogy jól vagy! Ne adj esélyt a bajnak!
2009. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!