Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rengeteget iszom, mi lehet a baj?

Rengeteget iszom, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nagyon sok folyadékot fogyasztok, naponta kb 8 litert. Kiskorom óta így van sajnos. Emiatt az átlagnál többször járok WC-re, ami nemegyszer kellemetlen. Ha pedig "megvonom" magamtól az italt, szinte rosszul leszek.

Van valaki hasonló cipőben?


2010. dec. 13. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
én meg túl keveset iszom, nem iszok napi 1 liter se szerintem és az még nagyobb baj..bár az a 8 liter elég sok, hát nemtom.
2010. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A 8 liter azért enyhe túlzás szerintem...Annyitól már igencsak felborult volna az ionháztartásod...


Ha nagy a folyadékszükségleted annak ellenére, hogy nem sokat mozogsz, emellett sűrűbben jársz WC-re, és gyakran éjjel is felkelsz,hogy kimenj, plusz aluszékony vagy, és fáradékonyabbnak is érzed magad, célszerű lenne vércukorvizsgálatot végezni, mert ezek a cukorbetegség tünetei is lehetnek akár.Ha viszont sokat mozogsz, sportolsz, normális lehet a nagyobb folyadékszükséglet.

2010. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj meg a hasonlatért, de ha egy felnőtt csődör nyomtató ló 8 liter vizet megiszik, az jó. De ha ugyanezt a mennyiséget egy vékonyka kiscica vedeli be, akkor rég rossz. Lehet, hogy te magad tudod, hogy te fiú vagy e vagy leány, és 36 kg, vagy 120 kg, és dolgozol e vagy csak heverészel, de mi mindezt nem tudjuk, Zsuzsika.

2010. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én pontosan így vagyok, napi 6-8 liter fekete teával, de nyáron van az 10-12 is. Ha utazom, akkor külön számolni kell, hogy mikor mennyit szabad inni. Ha nem iszom "eleget", akkor álmos leszek és rossz kedvű, meg megfájdul a fejem. Laborvizsgálaton voltam, és kutya bajom.


Egyébként engem ez nem zavar, teljesen jól elvagyok így.

2010. dec. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináltass egy vérképet. Nagyon cukorbeteg gyanús ez a tünet. Van, aki hosszú évekig él kezelés nélkül, ami nagyon veszélyes.
2010. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én naponta nem iszok kb.1 liter folyadékot maxi.2 lit.és éjjel is 2-3-szor vizelek ,meg naponta 4-5-ször is ,én sem tudom mi az oka.
2011. jan. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt a k...va,8 liter?Hogyan csinalod?En nem hiszem h barmi gondot okozhatna a sok folyadek,a pisilesen kivul ugyebar.Nos en nagyon irigyellek,mert en meg abszolut nem birok vizet inni,van olyan nap h egy kortyot sem iszom,es nagyon kell eroltetnem hogy legalabb 1-2 deci lemenjen a nap folyaman,es olyankor ennek orulok.Mas folyadekot,pl.sok levest eszek,meg tejet iszom,de vizet sajnos nem birok.Te sportolsz kemenyen,vagy pikans eteleket eszel,vagy megis mitol csuszik le neked napi 8 l viz?Kerlek aruld el,mert nekem kellenek a tippek hogyan birnek tobb vizet inni.Ja es mennyi idos vagy,milyen testalkatu?26/l
2011. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én napi 8 liter víztől állandóan a klotyón ülnék.

2011. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg durván annyi, pedig nem vagyok extrém :-) Lány vagyok, normális testalkattal és nem vagyok sportember. Egyébként nekem sem okoz különösebb zavart, nekem is mindig számolnom kell vele, ha utazom, meg többet pisilek...

Volt egy lakótársam, ő sem tudott inni, aztán azt csinálta, hogy egy üvegben mindig volt vele ital, így, ha látta, ivott belőle+látta, hogy mennyit kell innia még (pl egy kétliteres üveg esetén).

Kösz a válaszokat.

Cukorbetegségen kívül bármi más lehet?

2011. jan. 2. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:
De tkp. miért csinálod? Fogyózol? Vagy arra készül, ha mindent elönt a víz, téged nem ér meglepetés? Halvány lila gőzöm sincs. És a barátnődnek minek van külön üvegje, hogy lássa? Én is laktam koleszben, de ilyet nem csináltunk. Igaz, mi fiúk voltunk.
2011. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!