Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Agyrázkódás tünetei, és mikor...

Agyrázkódás tünetei, és mikor forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Ma este felmostam az előszobát,és visszafelé jövet,sikeresen elcsúsztam,de valami borzasztó nagyot estem,sikerült jó alaposan bevernem a fejemet.Hirtelen jól megszédültem,de mindenre emlékszem,nem vesztettem el az eszméletemet,végig tudatomnál voltam. Utána rettentően fájt hirtelen a fejem,majd szép lassan alábbhagyott,viszont most majdnem 3 óra eltelte után elkezdett hányingerem lenni.Hol erősebb,hol gyengébb,de van,elmúlik,majd puff előjön,de már napok óta kínoz ez a hányinger,csak most megkettőződtem,hogy esetleg agyrázkódást kaptam.

Szeretném megtudni,hogy a sérülés után mennyi idővel jelentkezik az a tünet,amivel feltétlenül orvoshoz kell mennem,illetve egyáltalán mik a tünetei.Kicsit kótyagos is vagyok,de sztem ez normális lehet,mert tényleg fene nagyot estem.Dokihoz nem mentem el,nem szeretném a karácsonyt a kórházban tölteni a lányaim nélkül,de természetesen félek,hogy nehogy legyen mondjuk egy agyalapi törésem,vagy egy kiadós agyrázkódásom,és reggelre itt haljak meg az ágyamba?!

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. dec. 24. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha púp is keletkezett arra nyomj hideg kanalat.

Ha kettős látásod lesz,illetve hánysz,akkor mindenképp menj orvoshoz.Nekem kiestek a dolgok a kezemből és félrebeszéltem.De ha 3 óra elteltével ilyen összeszedetten és normálisan tudsz írni,akkor nem hiszem,hogy gond lenne;)

19/L

2010. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hányás általában negyed órán belül szokott jönni.
2010. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a gyors választ!Szerencsére összeszedett vagyok,sőt a reflexeim is jók,legalábbis én így gondolom,mert most akart leesni a kispárnám,és hipp-hopp utána tudtam kapni,és még mielőtt leesett volna elkaptam,csak ez a hányinger:S,ez kettőz meg!Kismama vagyok,de még nagyon-nagyon az elején,és sajnos nem csak reggelente kínoznak a tünetek,hanem a nap 24 órájából,24-et:(:) Ezért nem tudom,hogy akkor most az eséstől,vagy a várandósságtól kavarog a gyomrom!

Még egyszer köszönöm a gyors választ,és kellemes ünnepeket neked:)

2010. dec. 24. 00:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű,hogy a babavárás miatt van a hányinger..:)

Holnap esetleg fájhat a fejed az esés miatt.

Köszönöm,neked is kellemes ünnepeket és boldog babavárást!:)

19/L

2010. dec. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!