Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom (vagy nem merem?...

Nem tudom (vagy nem merem? :/) egyben lenyelni a gyógyszereket? Mit tehetnék ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy nagy gondban vagyok a gyógyszerekkel kapcsolatban. Egyszerűen nem bírom lenyelni őket egészben, nagyon félek attól hogy félrenyelem őket és megfulladok. Szóval általában összezúzom ha mondjuk fejfájáscsillapítót veszek be ha nagyon rosszul vagyok, de tudom, hogy így kevésbé hatásos.


Viszont nem tudom lenyelni őket egyben, pedig tényleg próbálom. Annyira félek attól hogy félrenyelem, hogy egyszerűen nem megy... Talán arra vezethető vissza, hogy kiskoromban azt hiszem valami sajtos tallért ehettem és kólát ittam rá, de nem rágtam meg rendesen és félrenyeltem. 2 lélegzetvételig nem kaptam levegőt, aztán kiköhögtem, de nagyon megijedtem. Azóta csak lassan iszom és mindent alaposan megrágok, de nem tudok egyszerűen egészben lenyelni dolgokat.


Mit tehetnék, hogy valahogy legyőzzem ezt a félelmet?:S


Köszönöm a válaszokat előre.


14/F.


2011. jan. 2. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 évesen nem tudom egybe lenyelni a gyógyszereket.Én úgy oldom meg,hogy 4 felé töröm a tablettát ,és úgy már lemegy.Ha kisebb akkor csak két felé..Jó sok vizet iszok rá,hogy tuti lemenjen a torkomon..

Ha ennyi idősen nem tudod megtenni,akkor ne erőltesd,,törd fel 4 felé vagy 2 felé,és így vedd be..A hatása ugyanaz lesz.

2011. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Azt nem tudjátok hogy van sok olyan gyógyszer amit nem szabad összetörni? Nem szabad a gyomorban oldódnia mert bajt okoz? Ez hisztéria amit pszichológus kezelhet.Rosszabb esetben pszichiáter.
2011. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok..A kapszulákat ne szabad kettétörni..De a kapszulákkal nincs is gond.Csakis a tablettákkal van bajom,és feltételezem,hogy a kérdezőnél is csak a tabletta okoz gondot.Viszont a tablettákat nyugodtan ketté lehet törni..(kérdeztem az orvosomtól) Van aki például az algopyrint megrágja. Az sem gond..
2011. jan. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van tippem arra, hogy hogy vedd be a gyógyszert úgy hogy ne nyeld félre. Először is vegyél egy nagy levegőt.

Utána vedd a szádba a gyógyszert úgy, hogy ne csak simán betedd a szádba mint a cukrot, és ne a nyelved elejére tedd, hanem olyan hátra amilyen hátra csak tudod.

Aztán valamilyen innivalóval nyeld le. Én is így szoktam, ha jól hátra teszed egy korty is elég, és hamar lemegy. Ha lenyelted, utána vegyél levegőt és így tuti nem nyeled félre.

2011. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is ugyanez a problémám! Pedig én nem emlékszem semmi ilyesmire, hogy nagyon félrenyeltem volna, egyszerűen csak bennem van ez a félelem. Próbáltam már többször is, néha sikerült 1-2 kisebbet lenyelnem, de van, hogy olyannyira rákészülök, hogy még egy dedalont sem tudok lenyelni:S Pedig az olyan kis apró:S

Nem hiszem, hogy pszichológus/pszichiáter segítségére lenne itt szükség! Legalábbis én abban bízom, hogy egyszer majd a nagyobb gyógyszerek is lemennek és akkor elmúlik a félelem. (Bár Isten ments, hogy gyógyszert kelljen szedjek!XD)

Ha aggódsz emiatt, próbálkozz C-vitaminnal! Sok sikert a félelmed legyőzéséhez!!

19L

2011. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ugyanez a bajom! :)

Pedig véletlenül már 2x is lenyeltem negro-t (ami ugyebár elég nagy), és még csak nem is fulladtam. Szóval rejtély. Nem tudok semmit se nyelni, mielőtt jó sokszor meg nem rágtam volna.


18/F

2014. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!