Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mit tegyek? Köröm...

Szerintetek mit tegyek? Köröm problámám van (hosszú, többi lennt)

Figyelt kérdés
Tehát,kiskoromban nagymamám rosszul vágta le a körmöm és azóta a nagylábujjamon aköröm 1 csíkban hosszában teljesen megvan repedve,nem nő le.Viszont ugye folyamatosan benő a köröm,és félek hogy begyullad idővel(mindig kiszoktuk vágni),magamnak én nemtudom kivágni azta kis szilánkot. Viszont ugye orvos eltávolíthatná az egész körmöt,így megszabadulnék a berepedt körömtől.Viszont félek hogy meddig tart a köröm teljes regenerálódása?(ehát hogy mennyi idő alatt nő vissza teljesen)
2011. jan. 3. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kisujjaimon ilyen a köröm. sajnos ezt tényleg csak a teljes leszedés gyógyítja, de a lábujjakon nagyon lassan nő a köröm. szóval szerintem jópár hónap lenne, és nagyujjon főleg. Ha eddig semmi panasz nem volt rá, szerintem hagyd. Sok lenne a szenvedés miatta.
2011. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tévedés, hogy csak a levétele gyógyítja! Anyukámnak levették fele körmét, persze neki alá nőtt.. de pár évig (kb 2) volt nagyon szupi.. utána megint elkezdett növögetni.. :S Most nem igen értelek, a bőröd alatt van egy kis szilánk? Mert azon úgy tudsz segíteni.. legalábbis én úgy szoktam, hogy alá nyúlok azzal a köröm tisztitós pálcával vagy hogy hívják.. : DD és köröm csipesszel kivágom, de ez nem jó hosszú távon sem, mert a lábon egyenesre kéne hagyni a körmöket.. : / Szerintem menj el vele orvoshoz, és kérdezd meg, és a levetetésre pedig annyit, hogy anyukámnak 2 hónapig nem nőtt vissza a körme.. akkor cipőt nem tudsz felvenni, mert beleragad a kötés, nem mintha amúgy nem ragadna be.. :S meg biztos, hogy nem a legkellemesebb, mivel amíg az érzéstelenítő hat, addig oké. :) Utána jönnek a bajok.. :S

Remélem tudtam segíteni valamelyest.

2011. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

tehát úgyvna hogy ugye vana körmöm széle és az nem egyenesen hanem lefele nő mivelemgvan törve..,szval elemgyek dokihoz megérdeklődöm mer idegít,és későbbiek során nemakaor belőle bajt.:/



köszi a segítséget:)

2011. jan. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!