Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 130-140 közötti pulzus ideális...

130-140 közötti pulzus ideális? 17/f

Figyelt kérdés
Mostanság elég gyaktran méregetem, néha még magasabb is. Nem tom mitől lehet. Gondoltam rá h. néha butánt szívunk, lehet e attól? Vasgy egyáltalán mgas ez? CVagy csak énérzem naghyon kalimpálónak a szívem??:D:D
2011. jan. 7. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
72 a normál nyugalmi pulzus, a butánt felejtsd el, menj inkább orvoshoz, mert duplán dolgozik a szíved, ezzel jócskán megrövidíted az életed
2011. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szüszü válasza:
70%
Túl magas.70 körül van az ideális.Menj el egy orvoshoz.
2011. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
:D mivan ? 70 ? 72:D? az nem túl alacsony? :D én úgy emlékszem h szegény mamámnak volt annyi ilyen 84 éves korában.
2011. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szüszü válasza:
Akkor a mamádnak ideális volt a pulzusa 84 éves korában:)
2011. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fiatal korban lehet 90 is, de 17 éves korára már 72-80 között kéne lennie.
2011. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A buta szív butánt!
2011. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Am most is megmértem és mérséklődett olyan 132-re.. Nem megyek orvoshoz semmi kedvem ahhoz járni. Am. 1szer kipróbálom xanaxxal h,. mennyi lesz. Lehet h. túl ideges vagyok avgy nemtudom
2011. jan. 7. 18:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Holnap reggel mérd meg közvetlenül felkelés után. Plusz mérj mellé vérnyomást is. Írd majd le ide az eredményt.


Amúgy akkor szokott 140es pulzusa lenni egy egészséges 17 évesnek, ha éppen aktívan sportol. Szóval valószínűleg Te nem vagy egészséges. Van valami problémád, és ha nem kezelik időben, tönkremegy a szíved. Az pedig tudod, mit jelent. Szív nélkül nem lehet élni...

2011. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Egyáltalán nem normális, könnyen lehet, hogy pajzsmirigy- vagy mellékvese-betegséged van, esetleg szívritmuszavarod. Az első kettő a vérnyomás emelkedésével járhat, igaza van azoknak, akik azt javasolták, hogy mérd meg. További jelek lehetnek, ha sokat eszel, de mégis fogysz, vagy mindig meleged van pl. Meg valóban el kéne menni minimum a háziorvoshoz egy vérvétel és egy EKG céljából.
2011. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg a 72 az ideális. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy csak ez a jó, lehetne 80 is... De a tiéd 130! Az rengeteg. Sportolás alatt vagy utána lehetne ennyi.

Legalább kivizsgáltatni menj el orvoshoz. Utána meg eldöntheted, hogy megéri, vagy kell-e egyáltalán sokáig, rendszeresen járnod.

2011. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!