Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanság elég sokat lehet...

Mostanság elég sokat lehet olvasni és hallani arról, hogy ha tejet adsz a gyereknek kiskorában, érzékennyé válik felnőttkorára, meg nehezen lebontható a gyomornak, stb. Most ez tényleg ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Régebb azért igyekeztek a szüleink, hogy a tej akár nagyobb mennyiségben is, de ott legyen a mindennapjainkban, mert egészséges. Ma azzal rémítgetnek, hogy nem.A kissrácunk imádja a tejet, aztán ettől sokan hanyatvágják magukat, mert majd meglátjuk mi lesz mikor felnő. Azon mondjuk el szoktam gondolkodni, hogy mennyire "tiszta" a tej, mert már egyebet esznek a tehenek is ma mint régebb, és az antibiotikumozás is több esetben megtörténik, ami a tejből még főzéssel sem távolítható.

Szóval nem azt mondom, hogy minden olyan mint régen, de azért ennyire csak nem rossz a helyzet? Vagy igen?


2011. jan. 18. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

En egesz eletemben szerettem a tejet, s igy fogyasztottam is, de mindig a tiszta tehen tejet valasztottam.

Valoban a mai korszakban minden a feje tetejere allt, de En most is fogyasztom a tejet, mivel szeretem.

A gyermekeimet is ezen neveltem fel, s ma is nagy tejfogyasztok vagyunk, de elunk es egeszsegesek vagyunk.

En mar nagymama vagyok, de sajat fogsorom van pl., es soha nem voltam beteg, es a gyermekeim sem.

Tudom, hogy ezert a velemenyert most sokan fognak letamadni, de En ezt tapasztaltam. Mindig az egeszsegem erdekelt, igy mindig igyekeztem a termeszetes alapanyagu elelmiszert fogyasztani, tehat ma mar vannak tejek, amik tejporbol keszulnek, de En ezeket soha nem tudtam meginni pl.

En mindig arra figyelek, hogy honnan szarmazik az a tej, vagy elelmiszer, s igyekszem olyat venni, ami megbizhato helyrol szarmazik.

Tehat meg a nyaralasnal is haztol szerzem be, ez a balatonon van, de ott is a tojast a tejet, sot meg a zoldsegeket is haztol veszem meg!

2011. jan. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a "tej nem egészséges, allergiát okoz, stb" nagyrészt a különféle élelmiszergyártó cégeknek a kampánya, és nem sok valóságalapja van. (Tudom, hogy vannak statisztikák meg "tudományos" cikkek, de azt is tudom, hogy ezeket úgy manipulálják, ahogy az érdekek megkivánják)


Ami a véleményemet alátámasztja: nagy családból származom, a nagyszüleimnek 6-8 testvére volt, nagyrészt parasztcsaládok, ahol a gyerekek gyakorlatilag annyi tejet ihattak, amennyit akartak, és minden nap azzal kezdödött a nap. Allergiás nem volt köztük, és mindegyik 80 feletti korban halt meg.

A szüleimnél szintén sokan voltak testvérek, szintén tejen nöttel fel, és ugyanigy se allergia, se gyomorbaj, vesebaj nem fordul elö, ugyan a legtöbben már erösen 70 felett vannak, söt van, aki már a 80-at is elhaladta, de még jó állapotban vannak testileg is, meg szellemileg is.

Mi CSAK négyen vagyunk testvérek, és ránk is ugyanaz érvényes, mint a szülökre/nagyszülökre, illetve az összes unokatestvérekre is.

A gyerekeim szintén ksikoruk óta rendszeresen fogyasztanak tejet, és bár idöközben felnöttek, nálus sincs semmi káros hatása.


Az ismeretségi körünkben (volt iskolatársak, barátok) is ugyanez a helyzet, aki alergiás, azok azok, akik valamilyen okból kiskorban különféle élelmiszereket NEM kaptak. Sokszor megemlitik ismerösök, hogy milyen jó, hogy az unokáim közül senki sem allergiás a tejre, lisztre, tojásra, "annak ellenére", hogy már az elsö évben kaptak ezekböl - szerintem meg éppen azért nincs allergiájuk.

Az összes gyerek a nagyszüleimtöl kezdve az unokáimig már a hozzátáplálás elején is a mi ételeinkböl kivett fözelékféléket, gyümölcsöket, húsféléket kapták, és szerintem ez a helyes és a természetes.

2011. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindenki pici kora óta issza a tejet,és eszi azt,amit a felnőttek. Senki nem allergiás semmilyen ételre. Ez a tiltás a tápszergyártók érdekeit szolgálja csak.

Nemrégen olvastam egy kutatás eredményét. Nagyon sok gyereket vizsgáltak meg. Megállapították,hogy a gyerekek közül,akik nem kaptak kiskoruk óta tejet,csak egyéves kor után,19-szer több a tejallergiás!

2011. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez az, amin erdemes lenne elgondolkozni, hogy regen amikor tehen tejet ittunk, es termeszetesen termesztett zoldsegeket, amikor az tragyazas volt, es az allatokat sem neveltek tappal, akkor megis egeszsegesebbek es erosebbek voltak az emberek.

Ma viszont minden gyermek beteg, s mar azzal is szuletnek meg, s nem beszelve arrol, hogy milyen rossz a foguk pl, vagy mar tini korban csont es izuleti betegsegben szenvednek!

2011. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyanak tejet a gyerekek,ez a tápszergyárak érdeke.

Ne egyenek korán természetes ételeket,mert akkor kevés bébiétel fogy.

Ne együnk fehérkenyeret,mert nem egészséges,csak a korpás kenyér az. A Gabonaiparnak másképp nyakán marad a korpa,mert már nincsenek seréstelepek.

Lehetne még sorolni az érdekeltségeket!

Amit végképpen nem értek: mi és az elődeink gyomra feltudta dolgozni a ma tiltott ételeket,sőt azoké a babáké is,akiket még a rég bevált módszer szerint etetnek. Egyik sem lesz ételallergiás,asztmás stb. Ezek szerint kétféle csecsemő-szervezet létezik?

2011. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A laktoz-intolerancia genetikus, ezek szerint a korai tejfogyasztas genmutaciot okoz?:D
2011. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Kiskoromban sokat jártunk tehenet tartó rokonainkhoz látogatóba. Ahogy kifejték a tejet, úgy habosan ittuk. Semmi bajom nincs, azóta is szeretem a tejet, a házit is és a boltit is. Igaz, már nem olyan gyakran, mint régen, de ritkán megiszom.

2011. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hát, mivel nekünk mind sok tejet adtak, nézz körül.! Ha mindenki intoleráns, akkor igazuk van.

Régebben nem volt ekkora kapitalizmus nálunk, és nem nyomult ennyire a tejpor-ipar(tápszergyár)



Azon kívül én megfigyeltem: ma olyan sok ember fél az élő dolgoktól. Az olyan ételtől, ami az életre emlékeztet. A tejet nem isszák meg, esetleg festve, cukrozva, műanyag pohárból, de akkor is kiölve belőle minden organizmust.

A tojástól sikítófrászt kapnak, esetleg hypózva, halottra sütve hajlandóak megenni. A gyümölcstől, zöldségtől félnek.Olyan húst, amin látszik, milyen állat, nem mernek megenni, kizárólag téglatestté(dinová) formázva, lefóliázva, fagyasztva ehető...A búza, csak megfosztva minden avasodó résztől, kizárólag a nem romló keményítő..a méz "nem szabad" néhányan még anyatejet is az élőtől való félelmükben nem adnak - szerintem.

Nem eszik meg, ami él, vagyis élő, pedig az éltet igazán.

De vidáman megeszik ami színes dobozban van, és hetekig vagy hónapokig áll a polcokon. Vegyszerekkel, akár mérgekkel, festékekkel együtt is. Nem eszik meg, amihez kézzel nyúltak, de szívesen eszik amihez nejlonnal, folpackkal, műanyaggal. Pedig a folpack pl. nem csak az embereknek árt, már a jegesmedvékhez is eljutott a kára a tengeren át is.

Antibiotikum lehet a tejben, de nagyon szigorúan ellenőrzik a magyar tejet. Kis gazdaságokban, háznál kevésbé kell antibiotikumozni. Azon kívül a gyerekének sokan szívfájdalom nélkül odaadják a nagy dózist, a tejben meg félnek a mikrodózistól. Persze, jobb, ha tiszta tehenet találsz, de ebben az ipari környezetben kell élnünk. Jobb, szerintem, ha kap tejcsit a kicsi, még ha ilyen - olyan is, mintha nem kap. Ha nem kap, valamit akkor is ennie kell.Az a valami lehet hogy még vegyszerezettebb, még módosítottabb a tejnél is.

Ha tényleg ez lenne a viszolygás oka, akkor a tejcsokitól, a joghurthabtól, a tápszertől is viszolyognának - de attól senki nem szokott.

Pedig a végeredmény az: sokkal jobb minél kevésbé feldolgozott élelmiszert fogyasztani, lehetőleg a környékről, minél frissebben elkészítve, mint a túlfinomítottat, amiből mindent kivontak, esetleg távolról érkezik, sokáig áll a polcokon.- Az nem olyan jó. A friss jó. A gyermeknek pláne.

Szerintem próbálj szóló tehenet keresni a környéken, arra biztos vigyáz a gazdája. Ha nincs, szerintem a tejautomata teje is jó, az is kisgazdaságból származik, kevesebbet jár hűtőautókban, tejgyárakban.

És jobb az antibiotikum, mint valami csúnya tbc.

2011. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Allergiás nem a tejtől leszel, hanem az ipari szennyezéstől, és a túlságos stressztől( a zajtól a nyomorgáson át a világosban alvásig)

Az allergiás családtagunk, ha nyáron vidékre költözik, érdekes módon elmúlik a tiszta környezetben a szénanáthája, az ekcémája és az ételallergiája is, ami Pesten mindig kijön.

Igyon az a gyerek sok tejet, lehetőleg friss tejet, és legyen amennyit csak lehet, jó levegőn! Egészséges lesz!

2011. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, a hanyattvágódók meg simán odaadják a pötidanont a tejport, a csipszet meg a kinder tejszeletet. Ami színes papírban van, az ehető, amihez emberek értek, az nem ehető :S
2011. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!