Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek volt már epilepsziás...

Akinek volt már epilepsziás rohama annak később is újra lehet?

Figyelt kérdés
HA GYÓGYSZERT szed/szedett rá akkor is?
2011. jan. 20. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, akkor is... ez ugyanolyan dolog, mint az asztma, hiába kezeled, nem mindig tünetmentes. Csak elég erősnek kell lennie a kiváltó oknak, és már jön is a roham...
2011. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez szuper:)

és mialatt szedem rá a gyógyszert adhatok vért?

2011. jan. 20. 14:07
 3/4 anonim válasza:
Az attól függ, hogy felnőtt vagy gyermekkori epilepsziáról van szó. Az öcsémnek kb nagycsoportos ovis korában jelentkezett előszőr, egyik napról a másikra egy reggel felült az ágyában és grand mal rohama volt, szerencsére édesanyám orvos, és nem volt cicó egyből kórház, ott felírtak neki orfiril nevü gyógyszert amit mindennap kellett onnantól fogva szednie, és a rohamok akut kezeléséhez kúpot, Utána visszatérő jelleggel kb félévente volt egy nagyobb rohama amúgy csak ilyen kisebb katatón szerü elrévedések (petit mal). Tartózkodnia kellett (volna) a villódzó fényektől mert rohamot indukálhat, pl. számitógépes játékok amit persze nem tartott be soha :D Ez így ment kb. 2-3 évig és utána kinőtte. Statisztika szerint 10-ből 7 gyerek kinövi a gyermekkori epilepsziát. Felnőttkorban már sajnos végleges úgy tudom.
2011. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ez szuper:))) örülök neki:(
2011. jan. 20. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!