Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bél CT-m lesz. Állitólag...

Bél CT-m lesz. Állitólag levegő felfújással kezdik . Kinek volt már ilyenje? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt. Nem fáj, csak ciki, kellemetlen. Meztelenre vetkőzöl (alul) és az ánuszodon (végbeleden) át benyomnak egy csövet, és a vizsgálat alatt levegőt nyomnak beléd. Ettől a bél kitágul, átlátható lesz. Kb. 10-15 perc. Közben úgy érzed, hogy vagy besza..z, vagy szellentened kell. Elég feszülős érzés a sok levegőtől. Vizsgálat után ajánlatos ráülni rögtön a WC-re, és kiengedni a gázt, hogy ne csikarjon, ill az alsód ne piszkolódjon be. Esetenként kontrasztanyagot is nyomnak be, akkor azt is ki kell engedni a végén a klotyóba.
2011. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát félek!
2011. jan. 28. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy miért csinálják ezt,mit akarnak ebből megtudni?Csak mert bélbeteg vagyok,tükrözésen tavaly voltam,de idén is el kell mennem,viszont inkább egy ilyenre mennék.
2011. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hónapok óta "nyom" a gyomrom. A tükrözés negativ lett. Nem mulik a panasz, közben volt egy 3 hetes hasmenésem. Most megnézik a beleket is, mi okozhatja a kellemetlen érzést. Még nem tudjuk beteg vagyok-e, majd a CT után kiderül. A CT-t én választottam a tükrözés helyett.
2011. jan. 30. 08:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem.Maga a tükrözés nem izgatott,mert nagyon jót aludtam:-)(altatásban kértem),csak az a hasmenés készített ki elöző nap.Meg az az igazság hogy még mindig a tükrözéssel lehet a legjobban kimutatni dolgokat,a másik pedig hogy a tükrözés során szövetmintát vesznek,abból álapítják meg mi a bajod.CT,MRI ezekre nem jó...ettől még ugyan ugy elfognak küldeni tükrözésre,ha nem javul az álapotod.
2011. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tükrözés altatásban? Na ne!

Egy foghúzás rosszabb.

2011. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Téged ki kérdezett?Mi közöd hozzá hogy én hogy kérem a tükrözést?Vagy az bánt hogy én megtehetem hogy 120ezret kitudok fizetni egy ilyen vizsgálatra?Ja,most is kifizetem majd,szenvedjél te:-)!
2011. jan. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
07:34-nek: nekem jó volt ingyen is (TB), és egyáltalán nem szenvedtem, semmi rossz nincs benne. Ja, és többször is csinálták.
2011. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van aki szereti az anális dolgokat. Hát én nem hagynám, az biztos!
2011. jan. 31. 18:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell szeretni! De sokkal enyhébb, és elviselhetőbb, mint pl. a gasztroszkópia.
2011. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!