Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A háziorvosnak meg kell...

A háziorvosnak meg kell magyarázni hogy miért írjon beutalókat, vagy eléga nyni h. csak ki akarom vizsgáltatni magam?

Figyelt kérdés

Nagy tüneteim nincsenek, de szeretnék egy komplett felülvizsgálatot, EKG, izületi, teljes vérkép(pajzsmirigy és vitamin szintes), gyomorvizsgálat stb.

Mindegyikre vannak tüneteim,de nem akarom mindegyiket magyarázgatni neki,mert félek h. előtte inkább azt modnja h. változtassak ezen meg azon.Has/gyomor fájós vagyok, sokszor érzem rosszul magam(hirtelen sok mozgás után remeg a kezem, vagy olyan mintha lemenne a vércukrom), kevés vitamint szedek,évek óta fáj a térdem.Nem mozgok,de nem is nagyon merek amíg nem tudom van e valami bajom, na meg 1-2 éven belül szeretnék már a gyerekeprojekten is dolgozni...

Nőgyógyászhoz,meg fogorvoshoz nem kell beutaló, a de többihez sajnos kell és fogalmam sincs, h. ilyet szoktak-e, h. teljes kivizsgálásra elküldenek valakit(minden életbevágó tünetek nélkül, hisz nem mindig vagyok rosszul, de azért hetente vagy havonta többször feltűnik vmi.


2011. febr. 15. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elmondod a panaszaidat neki is adni fog beutalót, de nálunk olyan is van, hogy saját kérésre pénzért adnak.
2011. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyenre hogy teljes kivizsgálás nemigen szoktak küldeni valakit ahhoz valamilyen tünet kell ,mert így 30 féle vizsgálatra küldhetnének valakit anélkül hogy fogalmuk lenne mit is keressenek.
2011. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az szerintem durva, h. pénzért adnak.Én csak attól félek, hogy simán megkér h. diétázzak, vagy sportoljak, szedjek vitaminokat stb.De én jobban szeretném tudni és csak utána tenni valamit,mert ha pl. nincs vitamin hiányom, akkor feleslegesen nem tömném magam...

Na meg van h. a sima gyümölcslé után is fáj a gyomrom, van amikor meg nem fáj, szóval akár egy beöntésre is elmennék, ha attól kitisztulok és egészségesebb leszek.

2011. febr. 15. 14:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Ötleteim vannak, hogy mire szeretném(pl. amiket felsoroltam).A másik, hogy nem akkor szeretném megcsináltatni,amikor már késő.Hisz mindenhol azt hangoztatják, hogy rendszeres szűrésekre kellene járni... Én meg nem igazán voltam mlég sehol,max sima vérvizsgálat,de abban nem volt pajzsmirigy vagy vitamin szint
2011. febr. 15. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek a vizsgálatok irtó költségesek. Menj el, mondd el a panaszaidat és türelmesen hallgasd végig, amit mond. Ha tényleg vitaminokat javasol, akkor kérdezz rá, hogy ha a tüneteid nem múlnak, akkor mikor menjél kontrollra :P A kontrollon meg már hivatkozhatsz arra, hogy a vitaminos dolog nem jött be.

Amúgy ilyen egzotikus panaszai mindenkinek vannak, de általában nem egy konkrét betegség okozza, hanem mindig más. Lehet frontérzékenység is a háttérben, a sima stressz is okozhat tüneteket, stb. Az ilyesmit az ember vénynélküli szerekkel kikezeli, aztán elfelejti.

A mozgás fontos. Konkrétan panaszt okozhat, ha nem mozogsz, hiszen a mozgás tartja karban az egész keringési rendszeredet. Valószínűleg a mozgáshiány okozza a kézremegésedet is.

"Vitaminszint": nehéz eset vagy, látom. Ez minden egyes vitamin esetén külön teszt, ami költség, tehát nem éri meg. Minden vitaminhoz meg van határozva az ajánlott napi beviteli szint, ha azt eléred, akkor biztosan nem lesz baj. Minden multivitamin csomagolásán szerepel, hogy a napi ajánlást melyik vitaminból hány %-ban fedezi.

Jó lenne, ha elővennéd a régi biológia és kémiakönyveidet és olvasgatnád. Azon kívül lehet, hogy egy pszichológus se ártana, hiszen szemmel láthatóan nagyon szorongsz attól, hogy baj lehet, holott nincs nagy tüneted, ahogy te is írtad.

2011. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyermekekkel kapcsolatos tanfolyamra jártam és pénzért adott igazolást, hogy közösségbe mehetek, nem feketén számlával.
2011. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy vérképre biztos simán beutal, EKG-t akár ő is megcsinálja.

A többi meg az alapján.

2011. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!