Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha teljesen ki szeretném...

Ha teljesen ki szeretném magamat vizsgáltatni (szervek stb), akkor azt hogy mondjam az orvosomnak? És hány helyre kell mennem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi lennék. Sajnos saját tapasztalat alapján nem nagyon szeretik az orvosok az e fajta teljes kivizsgálást. Max. 1-2 helyre elküldenek és annyi.


Mindig azt szajkózzák, hogy milyen fontos a megelőzés, a korai felismerés, de komolyabb vizsgálatokra szerintem lehetetlen eljutni, ha nincs semmi tüneted.

2011. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez igaz!Mármint az első!Folyton mondják h mennyire fontos a megelőzés és egyéb,de tényleg alegtöbb orvos max elkldee vérvételre azt csá.Nem tudom amugy h mi hátrányuk származna abból ha irnának pár beutalót.Hála az én sokim rendes,bárhova beutal ha akarom,teljesen orvosfüggő.
2011. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

De mi az, hogy teljesen?

Belegondoltatok már, hogy ha mindenki teljesen ki akarná magát vizsgáltatni, az mennyibe kerülne?

Általános vérkép, hormonok, EKG, neurológiai kivizsgálás...

Pl ha az összes hormont meg akarnák nézni a véredből, az több tízezer forint lenne.

És mégis minek, ha semmi panaszod nincsen?

Szűrésekre kell járni (tüdőszűrés, nőknél méhnyakrákszűrés, mellrákszűrés, férfiaknál prosztatavizsgálat adott kor felett stb.)

Meg félévente-évente egy teljes vérkép aztán kész.

Ha nincs panaszod, akkor felesleges (és baromira költséges), mint kivizsgálni. Meg nem is nagyon lehet mindent megcsináltatni...

2011. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Indokolatlanul nem küldenek kivizsgálásra nálunk.


Milyen betegségre szeretnél, mert általában más kell erre, más kell arra..

2011. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én az alternativ gyógyászatot ajánlanám !Biztos tájékoztatást lehet nyerni ha itt a neten beirja "GOOGLE"keresőbe , hogy Kovács Magyar András csontkovács és rákeres !Minden információt meg tud szerezni !Jelenleg 3 db olyan mondern gép is a rendelkezésükre áll /1.pszihoszomatikus ,2.Vérdiagnosztika 3. teljes állapotfelmérő /, mely minden fájdalom és hoszabb időigénybevétel valamint sokszori megjelenés nélkül teljes diagnosztikát ad !!!!Honlapjuk is van a neten "www.Táltos On-line " cimen ! Érdemes áttanulmányozni és szükség szerint igénybe venni !Üdv:Ircsi
2011. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha mindenki teljesen kivizsgálttná magát, akkor is olcsóbb lenne, mintha egy betegséget sokkal később vesznek észre, több kezelés kell több pénzért.

Súlyos beteg vagyok, amit észre lehetett volna venni korábban és akkor mondjuk 2-3millió ft lett volna a tbnek a gyógyításom, így meg jelenleg 10 milliónál tartok.

2011. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Valóban sokba kerül, egy alapos teljes kivizsgálás. Tuti primitív vagyok, de azért fizetem a TB-t.
2011. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom amugy h mi hátrányuk származna abból ha irnának pár beutalót"


Így sincs pénze az egészségügynek. Utána kellene néznetek, mennyibe kerül egy-egy vizsgálat. Pl EGY db hormonnak a vizsgálata akár 4-5 ezer forint lehet. És hát közel sem egy hormon van a szervezetünkben.


Tessék, nézegessétek hányféle szűrés létezik:

[link]


[link]

Itt vannak árak is.


[link]

2011. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Indokolatlanul akkor is felesleges egy emberre több százezer forintot költeni. Nincs rá pénz. Azért a TB, amit fizetsz baromira nem futja ki ezeket a vizsgálatokat.
2011. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Alternatív módszerek nagy része, sajnos pusztán pénzlehúzás.

Semmi gyakorlati eredmény, a referenciák csak a saját oldalukon vannak, és a betegeken se segítenek nem gyógyulnak tőlük, pedig sokan hisznek bennük.

2011. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!