Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagynénémnek körülbelül már...

Nagynénémnek körülbelül már egy hete minden este felmegy a vérnyomása kb 180-ra?

Figyelt kérdés

...már vittük orvoshoz, felírt neki egy nyelv alá tévős gyógyszert, azt mondta, hogy csak néha, a nagyon extrém esetekben alkalmazzuk, mint például a 180. De mint az elején írtam, sajnos minden este extra magas neki, van úgy hogy 180 fölé is megy :(

Szerintetek nem árt, ha minden este beveszi?

Egyébként egy 78 éves néni, és nagyon idegeskedő típus.

Az idegeskedéstől nem mehet föl neki? Szerintetek megpróbáljuk a nyugtatót? Igaz, most nincs itt mellettem a vérnyomáscsökkentő tájékoztatója, így nem tudom, hogy egyáltalán szabad-e, de ha igen, szerintetek használna?


2011. febr. 16. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Higgadtság. Többiben nem tudok okosat mondani, viszont a nyugtatót mindenképpen elkerülném. Gusztustalan egy szer...
2011. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy enyhe nyugtató mindenképpen jó tenne. Egyébként szed naponta vérnyomáscsökkentő gyógyszert?

A nyelvalá helyezhető gyógyszer az csak a pillanatnyi kiugrás kezelésére való.. azonban az akut vérnyomás problémát nem oldja meg.

Én azt gondolom érdemes volna más belgyógyásszal konzultálni. A végén kap egy agyvérzést a hölgy és az bizony nagyon nagy bajokat okozhat hosszu időre.

2011. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szed normál vérnyomáscsökkentőt is már évek óta


és köszönöm a válaszokat

2011. febr. 17. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: ha hosszu évekig ugyaazt a vérnyomáscsökkentőt szedi az ember,, egy idő után kiismeri a szervezet, ajánlatos váltani, vagy elhuzódó hatásut szedni.

Elhuzódó hatásu: Tritace 5 mg. HCT ami egyben kicsit vizhajtó hatsu is.

2011. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!


Olvasgattam a témában, és úgy döntöttünk, először megpróbálkozunk a magnéziummal, mert vérnyomáscsökkentő és feszültségoldó is, ártani biztos nem fog.

Ha beválik majd megírom, hátha másoknak is hasznára válhat majd.

Ha ez nem, akkor jön a gyógyszer váltás.

2011. febr. 18. 14:05
 6/6 denber ***** válasza:

Anyámnak (79 éves) is minden este felment a vérnyomása, most hogy bejöttek a hideg hosszú esték.

Lassan kikövetkeztettük, hogy a mozgás hiánya okozta, azóta nem rest elmenni a boltba vagy a testvéréhez és néha tornázik.

Most már nem ég az arca a magas vérnyomástól.

2015. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!