Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 91/77-es vérnyomás jó?

91/77-es vérnyomás jó?

Figyelt kérdés
17/L
2011. febr. 20. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egészségügyis, de szerintem kicsit alacsony.
2011. febr. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomás nagyon sok mindentől függ, ezt ha gondolod privát mailban szívesen részletesen leírhatom - de elég annyi - hogyha jól érzed magad és terhelésnél sincs semmi panaszod, akkor igen - ez is egy normális érték. Így látatlanban szinte biztos hogy vékony, vagy vékonyabb alkatú vagy - és olyan szervezettel amiben az ereid és a szíved elég erős hogy ugyanazt a mennyiséget kilökje mint mások szíve nagyobb ritmussal.
2011. febr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát lényegében azért tettem fel a kérdést mert nyomást érzek a tarkómnál.Nemtudom, hogy köze van-e ehhez és igen, vékony testalkatú vagyok!

2011. febr. 20. 01:41
 4/5 anonim ***** válasza:

a szisztolés érték kicsit alacsony, a diasztolés normális.


Sportolj egy keveset.

2011. febr. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Átalában a tarkótáji tompa érzés fáradtságra, vagy stresszre, éhségre is utalhat (össze-vissza eszel), mozgáshiányt, rossz tartást is takarhat. Az alacsony vérnyomás pedig nem feltétlenül kóros, mint ahogy írtam is. Kórházi munkám során találkoztam olyan hölggyel akinek a vérnyomása 90/70 volt és kitűnően érezte magát - utánaérdeklődve pedig kiderült, hogy vagy huszonéven át sportolt.
2011. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!