Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori hasfájás 5 éves...

Gyakori hasfájás 5 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak gyakran fáj a hasa.Tojásallergiás,de már 5 hónapja diétázik.Szerintem ennyi idő alatt tünetmentesnek kellene lenni.Voltam vele hasi uh-on,ahol nem találtak semmit.Nem tudom hova vihetném,mit kellene még megnézetni.
2011. febr. 28. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem múlik el 5 hónap alatt. Mi másfél éve diétázunk és bár ritkultak a fájások, de még mindig fáj. A keresztreakció is okozhat klinikai panaszt anélkül, hogy a vérteszt kimutatná. Nagyon vigyázzatok a diétával, a tisztaságra (tehát, amit neki adsz, az még véletlenül se érintkezzen mással) és kitartás. Egyébként azért nem múlnak a panaszok, mert a diétával csak a még el nem raktározódott fehérjét üríti ki, ami el van raktározódva a szervezetben az most szabadul fel és ürül, így az még olyan akut tünetet okoz, mintha nem tartanátok a diétát.
2011. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Ezt a folyamatot nem tudtam!

Mire vigyázzak a diétával kapcsolatban?Tojással vagy tojásos dolgokkal ne érintkezzen az ő étele?

2011. febr. 28. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem. Én mindent, amit a kislánynak használok teljesen külön tárolok még a fakanált és az evőeszközöket is. Ne egyen tyúkhúst, mert abban már benne van a fehérje, ami az allergén. Csirkehúst, csak akkor ha biztosan tudod, hogy nagyon fiatal, mert ha már volt benne tojáskezdemény nem jó. Pulyka is csak mértékkel. Gondolom, hogy az óvodában étkezik, így sajnos azt nem tudod ellenőrizni ezért kell az otthonit sokkal jobban felügyelni. Mi nem étkezünk az oviban, mert nem csak tojásra allergiás, így nem tudták biztosítani és én hordom neki a reggelit és az ebédet is.

Szóval a legfontosabb a türelem és a precíz pontos betartása a diétának!

2011. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gliadin válasza:

Nagyon olvassátok el a termékeken található összetevőket is!


Ha az összetevők között a következőket olvassátok, a termék tojás eredetű fehérjét tartalmaz.


Albumin

Tojásfehérje

Fagyasztott tojás

Ovalbumin

Ovovitellin

Tojáspor

Tojásfehérje

Globulin

Ovoglobulin

Pasztőrözött tojás

Tojás proteinek

Szárított tojás

Livetin

Ovomucin

Vitellin

Lecitin

2011. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!