Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek hogy legyőzzem ezt...

Mit tegyek hogy legyőzzem ezt a, , fóbiát"?

Figyelt kérdés
mióta komolyabb egészségügyi problémáim lettek,azóta betegesen vizsgálgatok minden kaját.azért,mert annyira félek,hogy vmitől menni fog a hasam.nem merek szinte emiatt enni,nehogy meghajtson vmi.tudom,tiszta hülye vagyok és szégyellem is magam...
2011. márc. 3. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld,nekem emetofóbiám van (hányásfóbia).

Az első fázis az,hogy megértsd,teljesen alaptalan a félelmed.Az ember hasa nem megy csak úgy! Az óvatossággal persze nincsen gond,de hidd el,hogy a nem evéssel sokkal többet ártasz. Csak nyugi! Egyél kis adagokat,sok zöldséget,gyümölcsöt,igyál probiotikumokat, egyél Activiát... semmi baj nem lesz,hidd el! És ezzel még a betegségek ellen is védekezel.

A másik:amire koncentrálsz,amire figyelmet fordítasz,az történik meg. Magyarul felesleges azon parázni,hogy mikor lesz hasmenésed,mert azzal állandóan csak magad ingerled,és a végén tényleg hasmenésed lesz.

Ha meg ezek már nem jönnek be,akkor pszichológus és terápia.Én is ezt csinálom most,és 100%-ig segít.

Sok sikert!

2011. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!