Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetném le ezt a...

Hogyan küzdhetném le ezt a fóbiát?

Figyelt kérdés
Pár éve kezdődött nálam, hogy mániákusan kezet mosok. Ami fura, hogy nem szapannal, csak az a lényeg, hogy víz legyen a kezemen, és utána megtörölhessem, ettől tisztának érzem. Aztán egyre durvább dolgok jöttek. Iszonyodok már mindentől, ami koszos, vagy amit koszosnak hiszek (pl.: a hűtőtől irtózom, mert azt gondolom róla, hogy koszos, pedig tudom, hogy tiszta). Egyre jobban rányomja a bélyegét ez az egész az életemre. Szeretkezni is csak úgy vagyok hajlandó, ha előtte mind a ketten fürödtünk, és tiszta törülközőben megtörülköztünk, és semmihez nem érhet a barátom hozzá, miután kiszáll a kádból, mert attól félek, hogy elkapok valami fertőzést. Tudom, hogy őrültség ez, a józaneszem tudja, de mégis, ha nem így történik valami, akkor nem tudom elengedni magam szeretkezés közben, mert csak azon kattog az agyam, hogy koszos a barátom keze esetleg. Azért szeretnék például egy új házat építeni, mert abban reménykedem, hogy azt majd tisztának fogom érezni. Egyre jobban elhatalmasodik rajtam ez az egész. Mit tehetnék? Érzem, hogy így nagy bajok lesznek, és a mániáim rabjává fogok válni. Hova fordulhatnék segítségért?
2011. jún. 27. 21:12
 1/3 neewollah ***** válasza:
Háziorvoshoz ő pedig elküld v pszichológushoz v pszichitárherhez Vagy prszichoterápiára kell járnod v gyógyszert kapsz.Amúgy ezek egész jól kezelhetők-kényszeres betegségnek hívják
2011. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
Lehet hogy nálad ez kényszercselekvés,láttam már olyat hogy egy ismerősöm dörzsölte a fürdőkádat szivaccsal órákig.Lépned kell mert a párod egyszer csak besokall majd lassan a környezeted is belefárad. Ez nem fóbia. Ez egy cselekvéssor amivel ösztönösen igyekszel tisztítani magad csak azt kellene tudni milyen trauma ért esetleg gyermekként. Miért hordozod azt a képzetet hogy minden koszos,tele van virussal és téged csak téged fog megbetegíteni.
2011. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem képzelődés, vagy kényszercselekvés, hanem pszihiátriai betegség Kezelhető, szakorvos által. Ne húzd, ne halogasd. Háziorvosi beutalóval menj a pszichiátriára. Illetve telefonon kérj időpontot. Fájdalommentes , gyógyszeres kezelés. Pár hónap alatt ugyanolyan koszos lehetsz, mint bármelyik másik ember.
2011. jún. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!