Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 18 éves lány vagyok,160 cm és...

18 éves lány vagyok,160 cm és 40 kg. Ez normális vagy beteges?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja hogy félelmetes rám nézni, olyan sovány vagyok. Enni eszek, de keveset, nem tudom miért, a legkevesebb kajától is teltségérzetem lesz, és rá sem bírok nézni. Ha van étvágyam, akkor eszek mindent, de nem látszik meg.

Doki szerint a táplálék nem szívódik fel bennem, etc... Mit tehetnék, hogy felszedjek pár kilót?


2011. márc. 10. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell vizsgálni és kezelni kell (szakorvosnak). Tuti receptet nem lehet mondani ismeretlenül, de az biztos, hogy nem normális ez az állapot.
2011. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tuti beteges.

Vedd fel magad videóra bikniben, ahogy sétálgatsz, utána tévén nézd vissza, és ha okésnak látod magad, akkor anorexia n. fenyegetett vagy.

Lehet kapni hatásos étvágynövelőket, de számos betegség lehet még, belgyógyászati kivizsgálást kérjél.

2011. márc. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Én gyermekkoromtól kezdve sovány voltam,bár csinos.19 évesen 45 kg/165 cm.Nekem se nagyon volt étvágyam,kevés étellel is beértem,de jól éreztem magam és nem voltam beteges.Anyám mindenféle étvágyjavítót szedetett velem,de nem ért semmit.Engem a terhesség változtatott meg.Akkor megjött az étvágyam és annyit híztam,hogy az alakom épp ideális lett.És a mai napig sikerült megtartanom,ezt az ideális alakot(165cm/60kg),de megjegyzem,bár ránézésre még mindig inkább karcsú vagyok,én sokszor érzem magam nehézkesnek,hiába nem vagyok túlsúlyos.Sokkal könnyedebbnek,egészségesebbnek éreztem magam a 45 kilómmal!Tehát én azt mondom,ha egészséges vagy és jól érzed magad a bőrödben,akkor ne törődj azzal,mit mondanak mások,hidd el,ha meghíznál,akkor az lenne a bajuk.A soványság nem betegség,kivéve,ha anorexiáról van szó,de attól mg nem anorexiás az ember,mert keveset eszik.
2011. márc. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Úgy gondolom, hogy szerepe van annak is, hogy az egész családom alacsony és vékony. Viszont már a húgom is leelőzött pár kilóval.. Már voltam egy csomó vizsgálaton, de semmi értelmeset nem tudtak kibökni.. Szedtem gyógyszereket, étvágyfokozókat, de inkább csak ártott, mint segített volna. Ez a problémám kb 3 éve áll fent. És megakadtam a 40 kilónál :(
2011. márc. 11. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedegesd ezeket a marhaságokat.Nem találtak betegséget,tehát ez nálad alkati dolog,fogadd el és örülj neki,így legalább azt ehetsz és annyit,amennyi jól esik,nem fog rajtad meglátszani.Sokan irigyelnének ezért!A hízókúrának sem lenne értelme,mert lehet,hogy nem híznál meg tőle,a sok felesleges zsír,meg cukor és só viszont akkor is megárthatna a szívednek,érrendszerednek.Egyél egészségesen és mozogj sokat,ennyit tehetsz.
2011. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
hallod együtt érzek veled.....én sem tudok hízni annyi vizsgálaton voltam már de minden normális =/ nekem is alkati dolog nem nagyon tehetek semmit :( annyi vagyok kg-ban mint te....akik meg azt mondják h fogadjuk el magunkat azok meg feld**ghatják maguknak ugyanis hogy fogadjuk el ha mindenki csak beszólogat, meg baszogat...."nem eszel?" "vega vagy?" "éhezel?" "éheztetnek?"...stb...személy szerint úgy képen törölném őket hogy ahány foguk van annyi felé repülne....>> de am tényleg akik ilyenek h alkatiság miatt van azoknak el kell(ene) fogadnia magát =/ csak hát ebben a mai alpári tahó bunkó világban....nehéz.
2012. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!