Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a vérnyomásom mit...

Magas a vérnyomásom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hello! 17 fiú vagyok 160/69 a vérnyomásom ez elég sok mit csinálhatnék 8.9.10.ben 120/85 volt de most 11.-ben ennyi lett -.- , mi lehet ? Testépitő vagyok 4éve csinálom,életemben nem cigiztem és kétszer ittam alkoholt,főleg csirke rizs zabpehelyt fogyasztak ezen kivül aminósavat,multivitamin,fehérje készitményt, de persze olyan van sós mogyoró,chips,pattogatott kukorica stb...
2011. márc. 11. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szervi probléma nem állhat fenn?(Veseműködés pl.)Kivizsgáltak?
2011. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz ;)

Vagy előbb próbáld ki a galagonya teát. Tényleg használ. :D

2011. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáltak ki, iskola orvosnál volt ellenőrzés és ott derült ez ki!
2011. márc. 11. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már teákról beszélünk,én a fagyöngyöt javaslom,igaz ezt hosszabb távra napi szinten tervezd be,de ez biztosan beállítja a vérnyomást.A galagonya is remek,de a fagyöngyről több tapasztalatot hallottam.Lehet,hogy macerásnak tűnik,de érdemes kipróbálni!Annyi mindent szedsz már,eggyel több kiegészítő nem oszt,nem szoroz:)
2011. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt megijedsz azért mérd meg otthon is többször,mert lehet a "fehérköpeny effektus" figyelt csak be,ami egy teljesen normális reakció.
2011. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de a 69 az jó értéknek számit ? vagy mindkettő nagyon gáz?


azt terveztem, eszek lekvárt,gyógyteákat,és a nátrium leviszem közel nullára, napi rendszerességű kardióval, ha ez sem segit sztem nagy gondok vannak...

2011. márc. 11. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még egyáltalán nincs gáz,de okos Vagy,hogy előre gondolkozol!A konyhasó tényleg nem jó,mindenképpen hagyd el,vagy vegyél a patikában NaCl-ot,de méginkább himalája sót,ha nem tudsz só nélkül élni.A C-vitamin bevitelre ügyelj,mert az tartja rugalmasan az ereket,és a megfelelő folyadékfogyasztásra,hogy egyenletesen folyékony legyen a vér,és ne nyomja az erek falát.
2011. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alsóérték teljesen jó, sőt.. A felső viszont nagyon magas. Igaza volt az egyik felettem írónak, hogy otthon is kell mérni, mert lehet, h csak fehér-köpeny szindrómád van. Nekem 160/90-et mértek belgyógy ellenőrzésen, kismama vagyok. Írtak ki gyógyszert, de nem szedem be, mert most is 116/76.(Itthon mérem azóta) És ilyen értékeim vannak itthon. Na majd pont ezért tömöm magunkat gyógyszerekkel, na neeee.

Meg ha kifárasztod magad szerintem attól is magasabbra kúszhat az érték.

2011. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!