Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 168/70 a vérnyomásom ez...

168/70 a vérnyomásom ez szerintetek magas vagy normális? 30/nő

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég magas. Nem szerintünk,hanem az orvostudomány szerint
2011. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben orvoshoz fordulnék. Ez a vérnyomás magas!
2011. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magas bizony. Max 140-ig lenne elfogadható az első érték.
2011. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 coffeez ***** válasza:
Egyszeri mérés nem mérés. Ki tudja mi történt? De egy biztos: orvoshoz kell menned. Ő majd intéz neked egy ABPM vizsgálatot(24h vny mérő)és kiderül mi a helyzet. De ja, ez így önmagában magas.
2011. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem tudom mitől lehet , arra gondoltam, hogy lehet a kimerültségtől van , mert van egy 8hetes kislányom és nagyon keveset aludtam és hirtelen sokat is fogytam, vagy ennek nincs köze hozzá.
2011. szept. 26. 20:49
 6/10 coffeez ***** válasza:
100%
Sok mindentől lehet. Akár komoly betegség jele is. Nem akarlak beparáztatni, de ha meg kisbabád van, akit nyilván szoptatsz is, pláne menj orvoshoz. Szüksége van egy kiegyensúlyozott, nyugodt mamira :)
2011. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te, korban 2 évvel vagyok fiatalabb, de nekem futás közben is 155-nél már extrém..
2011. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

a /70-es része az nem magas,de a 168 az igen.Mérd meg többsz9r egymás után mert a vérnyomás az nem mindig egyfolytában 120/60,lehet hogy pont akkor mérted amikor előtte valami olyat csináltál ami megerőltető vagy éppen ideges voltál vagy valami ilyesmi.

Minden embernek változó a vérnyomása nem egyfolytában 120,ezért napjában többször is mérd meg ha van időd,ha viszont mindig ennyi akkor viszont tényleg magas..

2011. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó remélem igazad van, elég hisztis a kicsi mert fáj a pocija ,de holnap mindenféle képen elmegyek orvoshoz mert nekem nincs itthon vérnyomás merőm és nagyon félek.
2011. szept. 26. 21:01
 10/10 anonim válasza:

Nekem mindig 120/80 a vernyomasom. Ahogy megszületett a fiam, rá 2hétre mentőt hívtam magamra. 148ra felugrott a vérnyomásom, amit ugy vettem észre hogy hajnal 1kor már másfel oraja nem tudtam aludni az ágyban, forgolódtam (pedig ki voltam merülve) fehéren láttam mindent, jött a kettős látás, és úgy éreztem zsibbad a karom. A férjem lemérte és igy derült ki hogy felugrott a vérnyomásom, rám hivta a mentőket. Ugy éreztem ott halok meg. Nem tudom, igy ahogy olvasom a kimerültség nem lehet az oka? Tudni kéne mennyi az átlag vérnyomásod. Mert ez nagyon magas. Hogy vetted észre? Volt bármi tüneted? Lehet egy betegség velejároja a magasvernyomas de ennek esélye 10% a maradék 90% meg mindenféle mellékbetegség nélkuli magasvérnyomás. Ha tartos gyogyszeresen kezelik.

Am megjegyzem hogy most fog születni második kisbabám es rettegek előre az éjszakazastol. Félek hogy ismét olyan rosszul leszek mint a másik fiammal. És tudnék pihenni, van váltom. Volt a nagyobbiknál is, de vlmiért nem tudtam kikapcsolni:/

2018. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!