Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Álmomban csikorgatom a fogamat...

Álmomban csikorgatom a fogamat. Meg lehet ezt valahogy szüntetni?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta csinálom ezt, miközben alszom. Nem tudom, mire vezethető vissza, minden esetre nem akarom a körülöttem alvókat ezzel zavarni, mert nem kellemes hang.

(mondjuk azt nem értem, álmomban hogyan vagyok rá képes, elég rossz az állkapcsom elrendezése, alap helyzetben nem érnek hátul össze a fogaim, mégis ott csikorgatom őket)


2011. márc. 14. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is kiskoromban csikorgattam a fogam, sőt egészen 15-16 éves koromig meg is maradt! Pszichológushoz is vittek, aki szerint szorongást jelent. Annyi tanácsot tudok adni, hogy próbálj meg úgy elaludni, hogy ne érjen össze a két fogsorod.

2011. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a vicces az, hogy kb onnan lehet tudni, hogy elaludtam, hogy tátott szájjal fekszem:D aztán amikor mélyebb álomba merülök, akkor kezdek bele a csikorgatásba. szóval az állkapcsom állásával sajnos nem tudok mit kezdeni:$
2011. márc. 15. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!