Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen sérülés lehet ez,...

Milyen sérülés lehet ez, hogyan kezeljem, mikorra gyógyulhat meg?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kb elkezdtem futni, két hét előtti pénteken négy és fél kilómétert sikerült futni de a végére már eléggé megfájdult a térdem - pontosabban a térdkalács alatt kicsit jobbra, a jobb térdemen ( valahol errefelé [link] ). Hétvégén pihentem, vasárnap délutánra már nem is éreztem a dolgot, hétfőn is elmentem futni de két kilóméter után megint megfájdult annyira, hogy le kellett állnom. Pihentettem egy hetet, hétfőn újra futottam, két kilóméter után megint megfájdult, viszont estére már nem éreztem semmit, ma pedig kb ugyanez...most elhatároztam hogy pihentetem hosszabb ideig, voltam orvosnál aki beutalt ortopédiára. Arra viszont várni kell, én pedig szeretnék informálódni hogy mégis mi lehet ez? Utánanéztem neten, nem lehet ficam, rándulás, törés, porckopás...de akkor mi? És mivel kezelhetem? Volt már valakinek hasonló?

F/20


2011. márc. 16. 20:52
 1/5 poiu ***** válasza:
Valószínűleg a lábfejed nem úgy áll, ahogy kellene. Egy jó ortopédus ezt látni fogja, kapsz betétet és jó esélyed van rá, hogy ez megoldja.
2011. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ÉS mennyi ideig kellhet hordani a betétet? Gyógyít is, vagy gyakorlatilag nem futhatok nélküle?
2011. márc. 16. 23:34
 3/5 poiu ***** válasza:
Bocs, én csak tippelek a leírásod alapján. Ennél többre nem vállalkozhatok. Csak annyit tufok, amennyit írtál: a fájdalom nem a futás elején kezdődik, bemelegedéssel nem múlik, a terheléssel nő és járás közben nincs. Képzelj el egy ajtót, amit símán ki.be csukhatsz, de ha megvetemedik, akkor csikorogni fog a zsanér. Valószínűleg ez történik a térdeddel - de csak valószínűleg. Van eset, akkor viszonylag könnyen korrigálható, van amikor nem és tanácsos állandóan betétet hordani.
2011. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kell bocsánatot kérni semmiért, nagyon köszönöm hogy válaszoltál csak érdekeltek a dolgok, azért kérdeztem vissza.

De akkor hogy lehet hogy csak most jön ki? Oké, nem írtam bele a kérdésbe de 13-15 évesen komolyabban atletizáltam, futottam, magasugrottam, távolugrottam és nem volt semmi. Előző nyár végén is voltam nagyobb távokat futni csak akkor nem olyan rendszeresen, és arra gondoltam hogy akkor ez csökkentheti annak az esélyét hogy az legyen amit mondtál...

Nem beléd kötni akarok, csak filózgatok és írom a gondolataimat hogy ha más is olvassa ezt, akkor eszébe juthat valami.

2011. márc. 17. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:

csak tippelni tudok, nekem is hasonló volt..

17éves vagyok,3-4évet fociztam , és aztán abba kellett hagynom csontritkulás miatt, kb én is igy éreztem mint te,csak nekem mikor fájt akkor én futtam tovább,aztán már kb azvolt hogy rá sem tudtam állni.

én úgy éreztem mimtha szétkapcsolodna a lábam a térdemnél,fura volt nagyon. elmentem orvoshoz , ő mondta h ne terheljem , ne tornázzak fél évig, a focit meg haggyam ott fél - 1 évre. Kiirt valami tablettákat ( valami barna kis kapszulák, vitaminok )

Aztán én már nem is mentem vissza focizni,azóta hogy lekopogjam nem volt ilyen gondom , futhatok,focizhatok, akármi, nincs bajom.

nekem akkor úgy magyarázták meg hogy gyorsan növök és nemtudnak ilyen ütemben fejlődni a csontjaim. Most nemtudom hogy neked 20 évesen lehet-e ilyen problémád, én mindesetre leirtam :)

2011. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!