Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Influenza? Házi praktika?...

Influenza? Házi praktika? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Szerda óta elég rendesen megfagyok fázva meg köhögök.Fülem is bedugul, ez gondolom a náthától. Voltam dokinál, kaptam antibiotikumot, kanalas gyógyszert, de nem igazán érzem a hatását.

Nem tudtok valamilyen „gyorsan ható” házi praktikát a megfázásra???

Egy hónapja vagyok új munkahelyen, nem lenne jó itthon maradni!


2011. márc. 20. 06:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Meleg húsleves, vagy zöldségleves, sok folyadék fogyasztása leginkább mézes tea. :d

De találtam egy pár infót, házi praktikát:


A bodzaszörp bevált házi gyógyír megfázásra. Cukorral, mézzel vagy önmagában fogyasztva, illetve teába öntve is fogyasztható, erősítő hatású.


Főzzünk 30 g hársfavirágból és 10 g cickafarkfűből teát, hagyjuk állni 10 percig. Naponta háromszor egy csészényi forró tea gyógyír a megfázásra.


Egy fej felaprított hagymát főzzünk 5 percig tejben, majd szűrjük le. A kihűlt tejbe tegyünk 2 evőkanál mézet és igyuk meg. Erősen nyákos légút esetén tej helyett vízzel készítsük.


Vásároljunk AROMAX márkájú Citromolajat (illóolaj, amit párologtatáshoz szoktunk használni, nem keverendő össze a Citromfű olajjal!)

Egy teáskanál cukorra csepegtessünk a citromolajból 6-7 cseppet, és evés után szopogassuk el, napjában háromszor.

C-vitaminból 2-3x1000 mg naponta maximum 1 hétig.

A Citromolaj nyugodtan fogyasztható belsőleg is, de 2 hétnél tovább ne szedjük!


Orrspray használata csak rövid távon javasolt (általában maximum 5 napig), mert hosszútávú alkalmazásától kiszáradhat és bedagadhat az orrnyálkahártya. Ezen kívül függőséget is okozhat.


Az inhaláció is segíthet, mert egyrészt segíti a légutak kitisztulását, másrészt megóvja a nyálkahártyát a kiszáradástól, s így csökken a köhögési inger és a torokfájás is.


Torma

A frissen lereszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben lévő dugulást is képes enyhíteni. A tormában lévő izotiocianát nevű vegyület hatására a légutak könnyebben megszabadulnak a váladéktól, csökken a gyulladás, a légzés könnyebbé válik.

Aki a különlegesebb ízeket is szereti, van kedve és lehetősége, a japán wasabit is kipróbálhatja. Ez a zöld tormaféle rendkívül erős, és még komolyabb tisztító hatással rendelkezik, mint a torma.


Gyömbér

Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére. Influenzás időszakban igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal.

Elkészítése: egy darabka friss gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig. Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. Kortyolgassuk egész nap.


Erős paprika

A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a váladék eltávolítását.


Vöröshagyma

Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is képes legyőzni.

Hagymatea elkészítése: Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk össze. Főzzük néhány percig egy liter vízben, ízesíthetjük szárított

kamillával és hársfával is. Pirítsunk meg három evőkanálnyi barna cukrot, és hígítsuk fel a hagymafőzettel. Mézzel édesítve igyuk, aprókat kortyolgatva.


Fokhagyma

Helyi antibakteriális hatást fejt ki, segítségével elmúlik az orrdugulás, javul az étvágy. Náthás időszakban hetente legalább egyszer együnk nyers fokhagymát, vagy igyunk naponta alkoholos fokhagymacseppeket! A fokhagyma egyszerre csökkenti a dugulást a

hörgőkben, kitisztítja az orrot, és enyhíti a torokfájást is. Ezeket a hatásait a benne lévő kénnek köszönheti, mely jellegzetes szagát és ízét is adja.

Tipp: Aki a fokhagyma intenzív ízét nem kedveli, az süsse meg a gerezdeket

kevés olívaolajjal fóliában, majd passzírozza szét, és kenje kenyérre.


Cékla

A céklából készült ital segít leküzdeni a náthát és az influenzát. Gyógyhatását, mely nyersen a legnagyobb, a benne található vitaminoknak, ásványi anyagoknak köszönheti. Rendkívül gazdag folsavban, C- és B-vitaminokban. Gyümölcscentrifugában kipréselt levét répa- és almalével fogyaszthatjuk.


Savanyú káposzta

A káposzta savanyítva őrzi meg leginkább magas C-vitamin-tartalmát. Ennek a jelentősége igen nagy, mert ételeinkben az elkészítés során - a hő hatására - a C-vitamin nagy része tönkremegy. A téli hónapok után a C-vitaminban dús savanyú káposzta segíthet ezt a hiányt pótolni.



Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1 teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a szervezetből.


Ha fáj a torkunk, egy egyszerű recepttel akár már 1 nap alatt is elmulaszthatjuk.

Hozzávalók: 2 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olivaolaj, 1 citrom leve

Alkalmazása: Nyomd szét a fokhagymát, keverd hozzá az olivaolajt és a citrom kifacsart, leszűrt levét! Végy egy kiskanállal a szádba, tartsd ott néhány másodpercig, majd nyeld le! Ha a fokhagyma kellemetlen szagától tartasz, rágj el utána egy petrezselyemlevelet, s máris semlegesítetted a nemkívánatos illatokat!


A vöröshagyma ereje: 2-3 nap alatt vége a torokfájásnak!

Hozzávalók: 1 nagyobb vöröshagyma, kristálycukor

A vöröshagymát darabold vastag szeletekre, majd szórd meg bőven kristálycukorral! Tedd a hűtőbe, és várj fél napot, míg kiereszti a levét. Ebből a hagymaléből napi többször is fogyassz 1-1 teáskanálnyit!


A sós vizes öblögetés csak úgy pusztítja a bacikat!

A sós vizes öblögetés erejét nagyanyáink jól ismerték, és a megfázásos időszakban megelőzésként is használták. 2 dl vízhez adj 1 evőkanál sót, és gargalizálj vele! Kiválóan tisztít és fertőtlenít!



Furcsa, de hatásos: a hagymatea

Nem éppen leányálom az íze, de megéri legyűrni! Alaposan kitisztítja ugyanis a hörgőket, sőt, az orrdugulást is enyhíti!

Elkészítése: 2-3 fej vöröshagymát moss meg alaposan héjastul, és így vágd darabokra! Főzd meg 1 liter vízben, majd ízesítsd mézzel! Tehetsz hozzá egyéb teát is, kamillát vagy hársfát érdemes, ezzel is javítod az ízét. A karamellizált cukor is jó ízt ad neki: piríts meg 3 evőkanál cukrot, majd hígítsd fel a hagymalével!


A leghatékonyabb: méz és feketeretek

Száraz köhögésre kiváló, felszakítja a váladékot. Nagyon hatékony, akár már 1-2 nap alatt jelentősen mérsékeli a köhögést.

Elkészítése: Moss meg egy feketeretket, és vágd félbe. Vájd ki a belsejét, majd a szúrj egy nem túl széles lyukat rá! Tedd egy akkora pohárba a kilyukasztott retket, amelynek a pereme fenntartja, majd csorgass 2 evőkanál mézet a vájatba! A kis lyukon keresztül fog a pohárba csordogálni a méz. Minél lassabban csorog le, annál jobb, így magába tudja szívni a tápanyagokat. Ideális esetben egy éjszakán át hagyjuk átfolyni a mézet, s másnap reggel már fogyaszthatjuk is a csodaszert!



Tojással a köhögés ellen

Hatékonyan mérsékeli a köhögést az alábbi régi recept is: keverj habosra egy tojássárgáját, öntsd fel tejjel és egy kis cukorral, majd idd meg! Naponta kétszer alkalmazd!

2011. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kicsit sokat írtam. :D

Ha ezek közül valamennyit kipróbálsz, akkor szerintem lesz eredménye.

2011. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, van miből válogatnom! :-)

Bízom benne, hogy beválik!

2011. márc. 20. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!