Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Diane 35 drazséval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, ezt szeretném feliratni a bőrgyógyászommal az arcom pattanásosságára.
2011. márc. 21. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, ezt már nem lehet kapni, legalábbis én szedtem 3 évig, majd Cipromixet írtak fel helyette, mert állítólag már nem forgalmazzák...

Egyébként nekem nagyon jó volt, szép lett tőle a bőröm, nem híztam, nem keverte meg a szervezetem - ugyanúgy a Cipromix sem.

2011. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Diane 35/Cypromix/Minerva pl teljesen ugyanaz a tartalmú, hatóanyagú gyógyszer, még a vivőanyagok is teljesen azonosak, csak a nevük más. Viszont ezeket a gyógyszereket hormonbetegség "tüneti" kezelésére írják fel, azaz háziorvos sosem írhatja majd fel ezeket. Nem a fogamzásgátlás az elsődleges céljuk, hanem pl. androgén hormonok visszaszorítása túlzott szőrnövekedésnél. Hormonbetegség következtében kialakult acnés bőr kezelésére...

Sok ismerősöm, köztük anya is mélyvénás trombózist kapott a diane-től. Nem mondom, hogy nem kell megijedni, mert minden fogamzásgátlótól lehet kapni trombózist, mellrákot, meddőséget, kezdeti vérzés, hízás, fogyás...., de ezt a veszélyt te vállalni fogod, úgyhogy gondolom majd járni fogsz ellenőrzésekre is. :) (foggátló szedése előtt szoktam vért venni pl. trombózis hajlamosságra)

Amúgy google-ba beírod, hogy diane 35, akkor sok fórumot kiad, akik szedik és írnak tapasztalatokat. :)

2011. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!