Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hús és az izom ugyanaz?

A hús és az izom ugyanaz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
dehogyis!!! az állatnál se az izmát eszed, hanem a húsát. és neked sem a húsod dolgozik, amikor futsz, vagy bármit is cselekszel, mozogsz, hanem az izmod. a hús az van. az izmot fejlesztheted.
2011. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lényegileg ugyanaz, mi úgy tanultuk hogy a hús a melegvérű állatok harántcsíkolt izomzata. off: ebből adódóan a halnak nincs húsa (érdekesség) Üdv!
2011. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a közneyelvben a hús az izomnak felel meg. Nagyon is, hogy az izmát eszed annak az állatnak!!Persze izmot borító kötőszövetes részt is, az izmok közt futó ereket, idegeket is, de lényegében az izmot, ha szerncsés vagy nem az izom feletti zsírszövetet.
2011. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De bizony, az állatnak az izmát eszed. A "mellehúsa" pl a csirkének az a mellizma.
2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gyakor ***** válasza:

"a hús az van az izmot azt fejlesztheted"

Köszönjük, én jót nevettem :D

Egyébként persze, hogy ugyanaz, a hús izom.

2011. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Első válaszoló vagyok, tényleg ugyanaz. :) Tudatlan voltam. Nem tudom amúgy, hogy mire alapoztam ezt. :D
2011. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanaz! A vázizomzatot (harántcsíkolt izmok) és a szívizmot is szokták húsnak nevezni. Ezzel szemben például a gyomor és a belek falát alkotó simaizomszövetet senki nem hívja húsnak.
2011. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Valaki szóljon Erdősnek!
2014. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!