Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fáj a bordám alatt...

Mitől fáj a bordám alatt ilyen furcsán és ennyi ideig?

Figyelt kérdés

Ma egész nap jobb oldalt, az alsó bordáim mögött fáj valahogy, amikor mély levegőt veszek. Be szokott néha szorulni a levegő erre-arra, de az már felületes levegővételre is benyilall, és legfeljebb egy óra alatt elmúlik.

De ez nagyon hosszas már, és rossz. Délután aludtam is, hátha csak fáradt vagyok, de nem jött helyre. Valamint tartottam felemelve a kezeimet, nekem ez levegő-beszoruláskor segíteni szokott, de semmi.

Mi lehet ez?


2011. márc. 29. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Pont kórházban feküdtem, és megkérdeztem a dokit, mutatva neki, hol fáj. ( kb ugyanott, ahol neked) Azt mondta, hogy ott nincs semmi ami fájhat, de kenegessem algoflex kenőccsel. Már a második kenegetésnél elmúlt, és azóta többé nem is jött elö. Ez 2006-ban volt. Lehet, hogy a kenőcs, lehet, hogy a bedörzsölés, lehet, hogy a doki. De ennyi.
2011. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dyclac gél és Sportkrém van itthon. Bekentem Dyclaccal, hátha... Nevetéskor is nagyon fáj, már nagyon zavar. És ráadásul énekelnem kell holnap, úgyhogy sürgősen abbahagyhatná... :S
2011. márc. 29. 23:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmit nem használ. Várom azért a további tippeket! Köszi!
2011. márc. 29. 23:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ez volt a bajom,aztán mikor már tényleg annyira fájt még a levegővétel is elmentem orvoshoz,és kiderült,hogy az epémmel van a baj,és az sugárzik át oda. Nem ettél nagyon fűszeres,zsíros kaját?
2011. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Nem, nem ettem semmi ilyesmit, eleve nem bírom, rosszul leszek tőle pár falat után. Lehet, hogy akkor eleve gyengébb az epém? ... Adok neki pár nap esélyt meg diétát, aztán irány a doki...
2011. márc. 30. 00:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt hasonló. Szúró fájdalom minden levegővételnél. Nem tudsz mélyen lélegezni.

Én akkor ezt úgy értelmeztem, hogy "meghúzódott/begörcsölt" egy borda közti kis izom...

Jó pár napig tartott, kicsit aggódtam is, de aztán csak elmúlt :-).

Érzésre egyébként tényleg olyan, mint mikor sport közben beszorul a levegő...csak ez szerintem egy "meghúzás", tehát nem múlik el olyan gyorsan mint az előbbi.

Neked is biztos elmúlik hamarosan.

2011. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, elmentem háziorvoshoz, végignyomogatott, és mondta, hogy nem érez semmi furát sem az epe, sem a gyomor környékén. Elküldött tüdőgondozóba, készítettek röntgent, a tüdőm és a szívem rendben, viszont bordaközi ideggyulladásom van. 2 hét izomlazító és fájdalomcsillapító, majd kontroll.

Egyelőre még mindig fáááááj, és nevetni sem tudok. Ez a legrosszabb. :S

2011. márc. 30. 19:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, és megfázás vagy influenza szövődménye.
2011. márc. 30. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán az énekléssel erőltetted meg. Mi lenne, ha két hétig csak dudorásznál magadban, meg kenegetnéd.
2011. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oh, sajnálom. Akkor mégis jól tetted, hogy elmentél dokihoz.

Jó, hogy nem hallgattál rám :-)...

Sajnálom, remélem gyorsan elmúlik...

:-)

2011. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!