Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért más színű a székletem a...

Miért más színű a székletem a szokásosnál?

Figyelt kérdés

Pár napja rosz ételt ettem,azt nem tudom mi baja volt de a haverom is hányt tőle és én is,a barátom csak felét ette meg a kajának de én megettem mindet.Ez már 1 hete volt és még mindig rosz a gyomrom,ha eszek akkor görcsöl,és elkezd fájni :(

A székletem meg annyira más lett az elözőkhöz képest hogy most kicsit bevagyok parázva.Sokkal de sokkal halványabb az előzőknél,és ha a hasamat megnyomom bal oldalt akkor kegyetlenül szúr.De a jobb oldalon is csak ott nem annyira.


Mitől van ez?Nagyon kiváncsi lennék rá,orvoshoz nem akarok fordulni...


A haverom már kilábolt belőle,de neki nem volt ennyire gázos pár napig fájt a hasa és kész...


2011. márc. 30. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

akkor tuti a rossz kaja az oka, szerintem te is rendbe jössz,kijön belőled... viszont hasadban a szúrás nem tudom mitől lehet:S

szerintem ha nem mulik el még egy héten belül akkor ORVOS

2011. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Viccmesélő Troll ***** válasza:
Epeút-elzáródás/szűkület lehet, ha nem akarsz a hasnyálmirigy-gyulladás pokoli kínjai között vergődni, gyorsan felkeresel egy orvost.
2011. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért másszínü a székleted, mert ment a hasad és

diétáztál. Ezért zsírt nem vittél a szervezetedbe, nem volt szüksége a gyomrodnak epefolyadékra és ezért világos.

Én sokszor voltam így. Azért menj le a dokihoz.A fájdalom

lehet a sok sav következménye, mert nem úgy eszel, mint

máskor.

2011. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Viccmesélő Troll ***** válasza:

Utolsónak: Az epetermelődés nem csak a bevitt zsírtól függ, különben nekem is világos székletem lenne, ugyanis diétázom, és szinte semmi zsírt nem viszek be már egy jó ideje. Az epe arra is való, hogy a káros anyagokat kiválassza, a vérfestékeket eltávolítsa a szervezetből. Az epe FOLYAMATOSAN termelődik, felgyűlik az epehólyagba, majd szakaszosan ürül. De ez a szakaszos nem azt jelenti, hogy egyik héten igen, a másikon nem, hanem hogy naponta több alkalommal. Különben szétrepedne az epehólyag. Egy esetben lehet világosabb még, ha nagyon gyorsan végigrohan a táplálék a beleken. De azzal sem árt orvoshoz fordulni, mert komoly okai is lehetnek.


Kérdező, itt még olvashatsz róla egy picit:

[link]


[link]


Azt megkérdezhetem, hogy mi volt az a kaja?

2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Viccmesélő Troll ***** válasza:
És az epe nem a gyomorba folyik, hanem a vékonybélbe.
2011. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A kaja "Kebap" volt.


De már tegnap óta ég a gyomrom,nem tudom miez...azt mondták hogy a kebapnak nem volt semmi baja ez a vírus van..de nem vírus ez,mert olyan nincs hogy egyszerre kapjuk el a haverommal a vírust és ugyan azt ugyan akkor...


A szokásosnál sokkal keményebb a hasam,és még mindig szúr ha megnyomom,anyibba változott tegnap óta hogy már egyre jobban ég a hasam...

2011. márc. 31. 17:06
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja,és semmilyen diétát nem vezettem be,ha kajálok akkor már a második falatnál elkezd görcsölni a hasam...és égni

Olyan mint ha nem akarná befogadni a kaját amit eszek,ha mégis magamba erőltetem akkor meg nagyon nagyon begörcsölök és pokolian ég a gyomrom,nameg szúr...

2011. márc. 31. 17:08
 8/13 Viccmesélő Troll ***** válasza:

Lehet, hogy a kajával vittetek be valami toxint, és mivel te többet ettél, nálad súlyosabb következményekkel járt. Sajnos, itt elkerülhetetlen az orvos. A barátod olcsóbban megúszta, de ez nem jelenti azt, hogy te is feltétlen ki tudod heverni otthon. Az az igazság, hogy a jobb oldali nyomásérzékenység akár májgyulladás miatt is lehet, amit sürgősen el kell látni.


Pár kérdésem még lenne:

A szemfehérjéd színe nem változott azóta?

Ez a fájdalom övszerű, vagy csak az egyik oldalon, körülhatároltan jelentkezik?

Milyen volt pontosan a székleted? Sárgás, világosbarna, vagy fehér? Hasmenéses, vizes állagú volt, vagy normál állagú?

A vizeleted színe sötétebb lett azóta?

2011. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát a szememen nem vettem változást észre.

A vizeletem sötétebb lett,és lehet hogy hülyén hangzik de nem akartam azt írni hogy "Miért lett fehér a székletem"

Nem teljessen fehér,de szinte már az.


Nem értem ezt az egészet.. :S ha elmennék a doktoromhoz az csak annyit mondana diétázzak stb...mindig azt csinálja annyit ért a szakmájához mint én a repülőgép vezetéshez.


Azért azt meg külön köszönöm,hogy foglalkozol a témával :)

2011. márc. 31. 21:05
 10/13 A kérdező kommentje:
a fájdalom meg így mindkettő oldalon van,de a bal oldalamon jobban észre lehet venni,jobban fáj.De amint említettem fojamatossan ég a hasam is...
2011. márc. 31. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!