Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyál utján terjed rák?

Nyál utján terjed rák?

Figyelt kérdés
Vagy estleg másképpen? Vagy csak genetikai jellegű lehet?
2011. ápr. 8. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A rák nem fertőző. Ennyit azért minimum illene tudni róla.
2011. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak szervátültetéssel terjed, ott is csak azért, mert az immunrendszer el van nyomva.
2011. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Figy szerencsére az én családomban nincs rákos probléma, talán ezért nem tudok róla! Interneten pedig nem a rákról keresgélek! DE azért köszönöm szépen a válaszodat!
2011. ápr. 8. 21:34
 4/6 A kérdező kommentje:
És vérrel nem terjedhet?
2011. ápr. 8. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell leszólni a kérdezőt. A daganatok alapvetően nem fertőző betegségek, viszont(!!) némely daganat kialakulásában kulcsfontosságú lépés egyes kórokozókkal (leginkább bizonyos vírusokkal) való fertőződés. Például a méhnyakrákok, szeméremtestrákok jelentős része mögött a HPV (humán papillomavírus) "veszélyes" variánsai állnak. Oralis szex kapcsán a száj-garat is fertőződhet HPV-vel, ami a szájüregi rákok egy részéért felelős - természetesen a szájból aztán egy másik partner nemiszervére is kerülhet a vírus, nyilván ott is daganatkockázattal! Ezt kevesen tudják, pedig jó volna, ha tanítanák. Mindez természetesen nem azt jelenti, hogy "leprásként" kellene kezelni a daganatos betegeket, erről szó nincs, csak ésszel kell élni...
2011. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem akartam leszólni a kérdezőt, én sem keresek a rákra soha, és hála az égnek, a scaládban sincs ilyen, annyit azért mégis tudok, hogy nyállal nem terjed... Csak azt akarom mondani, hogy a mai világban, ahol már tulképp népbetegség a rák, hasznos dolog tudakozódni felőle, ha mással nem, egy wikipédia cikkel, és nme kell hozzá beteg rokon sem (Isten ments!).
2011. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!