Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám megszüntetni a...

Hogyan tudnám megszüntetni a krónikus fáradtságom?

Figyelt kérdés

Már hosszabb ideje fennálló krónikus fáradtságtól szenvedek, voltam már 100 féle kivizsgáláson a kórházban is és nem találtak semmit, a leleteim rendben vannak.....

hiába alszom napi 8-10-12 órát, utána is olyan fáradt vagyok egész nap, mint a kutya, a sok kávé se használ....

a krónikus fáradtságom sajnos tavaly az állásomba is került, a főnököm kirúgott, mivel mindig olyan "viharvert" voltam, hogy rossz volt rám nézni.....mosolygós, vidám alkalmazottat szeretett volna, ami érthető is,de nem tehetek róla.....

Előre is leszögezem, nincs depresszióm, nem vagyok depressziós típus, úgy érzem lelkileg rendben vagyok, szerető családom van csak a testemmel van probléma....képes lennék egész nap aludni, volt is hogy 23 órát aludtam és 1 órát voltam ébren és akkor jól éreztem magam na de ezt nem lehet naponta...dolgoznom kell, hogy eltartsam magam, ez napi 8 óra (nem nehéz munka) és ott vannak a házimunkák, a család....

A táplálkozásomra odafigyelek, sok gyümölcs, zöldség, stb...nagy dózis vitaminkészítmények, de hiába minden, sokszor annyira fáradt vagyok, alig élek.....minta minden energiám kifolyt volna a testemből......

ha esetleg tud vki segíteni nagyon megköszönném!

Én már kifogytam az ötletekből és az orvosok is!


2011. ápr. 16. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

hát én megint csak orvosi vizsgálatot javasolnék. ha már megvoltak elmondod az eredményét? :)

pajzsmirigy

hormon szint mérés (ha van olyan)

EEG

én erről a 3-ról tudom, hogy befolyásolják a fáradékonyságot. de én 19 éves vagyok és nem orvosnak készülök. szóval az én tudásom elég kicsi egy orvoséhoz képest. vagyis nem fogok azon csodálkozni, ha egyikre se mész el.

pajzsmirigy vizsgálat az egy vérvételből és egy nyaki ultrahangból áll. sima ügy. nekem is volt. nincs vele gond hidd el

EEG az meg elektródokat rögzítenek a fejedhez (gumis pánt és alá kis zsinórokat dugdosnak géllel. pont mint a terheseknél használt géllel) és megméri az agyhullámaidat. az is sima ügy. az alvásos a pontosabb. ezen is voltam. nem fáj. kicsit kellemetlen mert nyomhatja a pánt a nyakad. de nincs vele gáz. utána hajmosás erősen javasolt, ha hazaértél.

sok sikert és a leírtaktól nem kell tartani, ha mégis elmész rájuk. nem veszélyes és nem is fáj :)

gyógyulj meg hamar :)

L/19

2011. ápr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

pajzsmirigy vizsgálaton még nem voltam....na majd megkérdezem....

a kórházban amikor befeküdtem, a szívem vizsgálták,EKG, a vérem, a vérnyomásom, az éjjeli légzésem, hogy fulladok-e álmomban, ezek voltak, de semmi.....a végén a doki pszihológust javasolt de mondtam a lelkemmel nincs baj, nem vagyok depressziós, sem ideges típus

lehet a dokik vmit nem vettek észre? nem tudom...

2011. ápr. 17. 00:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyet kórházban miért nem néztek.....ez a baj ezzel a RETEK magyar egészségüggyel....

Én is már 8 hónapja szenvedek mindenféle valós tünettel, és le sem szarnak az orosok...ímmel ámmal piszkálnak, de nem vagyok egyik fia sem így nem kapkodnak....

Szerintem amit feltétlen nézess meg, és ne hagyd magad lebeszélni....mert le fonak...mert "drága vizsgálat"....szerintük...:

Pajzsmirigy hormonok (T3, T4, Anti Tpo, TSH) fontos, hogy mind a négyet ézzék....hívd fel a doki figyelmét, mert lehet csak TSH-t kér!

Pajzsmirigy UH...ha lehet 3D-be s ne 2Dben nézzék! (nekem 3db 2D-s hasi UH volt negatív, mire egy 3D-s en kiderült, hogy gyulladt a vékonybelem, és a májam sem szép, meg a lépem is megnagyobodott!)

Nagy labor vizsgálat: többek között fontos a Vas és Transzferrin szint (ennek eltérései okozhatnak fáradságot)

Gyuladás keresése (CRP, VVT emelkedettség) is okozhat fáradságot

Ha ezeknél semmi, akkor hematológushoz érdemes elmenni, aki a vérképző szervekkel foglalkozik, hátha ott van valami gebasz...

FONTOS: Legyél határozott az orvosnál és AKARD ezeket mert ha bizonytalan vagy akkor nem fognak vizsgálgatni....mert nem férsz bele a "költség keretbe"...

2011. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vasat nézettem, nem vagyok vérszegény, viszont ételallergiám az van, lisztérzékeny vagyok és a laktózzal is csínján kell bánni....emiatt a legtöbb kajából nem ehetek, hiszen a többség lisztet tartalmaz.....tartom a diétát, mégis nagyon szarul érzem magam.....kiütéseim nincsennek, a bőröm most szép, ugyanis az étellallergia nálam vagy ezer kiütést okoz, pl. ha lisztes cuccot eszek....és a beleim is begyulladnak tőle.....

remélem, nem további ételallergiákról van szó, mert akkor felakasztom magam! Már így is alig ehetek, gyümölcsön, zöldségen, kukoricakenyeren, tojáson és némi húson élek hosszú ideje.....az evés már nem okoz örömöt,csak arra szolgál, hogy ne maradjak éhes!

2011. ápr. 18. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!