Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakran szédülök, mitől lehet...

Gyakran szédülök, mitől lehet ez? Hogyan lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Általában fizikai munkánál jön elő.
2011. júl. 9. 22:33
 1/5 neewollah ***** válasza:
45%
Eszel rendszeresen?Mert lehet akár attól is h kicsit leesik a vércukrod
2011. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendesen eszem.
2011. júl. 9. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Egész gyerekkoromban én még ájuldoztam is rendszeresen, szédüléssel és fülbedugulással (nem hallottam tisztán a köröttem levők beszédét) kezdődött. (Nekem amúgy egész életemben alacsony volt a vérnyomásom.) Tesi órákon is volt, hogy egy nagyobb futás után nem bírtam, szédelegtem.


Orvosok sose tudtak a dologhoz hozzászólni. Utólag azzal magyarázom a szédülésemet, hogy keveset mozogtam. Nem futkostam annyit, mint más gyerekek, nem vittek a szüleim túrázni vagy ilyesmi, csak otthon elvoltam. Sosem voltam túlsúlyos amúgy. És a nagyobb megterhelésekkor, akár egy órás helyben állástól meleg időben, már szédültem el...


Kollégista koromban, amikor a napi bejárás is megrövidült, akkor főleg szédelegtem.


Aztán mikor egyetemre kerültem és megkezdődött a rohanós élet, mellette eljártam uszodába, stb... na akkor múlt el nálam a rendszeres szédelgés. Tehát volt rendszeres erőteljes mozgás, nem csak néha egy egy fizikai munka... Nem teljesen múlt el, de nagyrészt. Kávézásnál mondjuk újra előjön a szédülés, ezt megszoktam.


És megfigyeltem azóta tényleg, ha kevesebbet mozgok, kevésbé vagyok fitt, akkor szédelgek jobban.


Ha te is ilyesmi vagy, akkor csak sportolj rendszeresen, vagy hasonló...!

2011. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Eszel te rendesen?!



xD

2011. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most vagy növésben gondolom. Valószínűleg alacsony a vérnyomásod, és fizikai munkánál az izmaid még több vért ellopnak a perctérfogatodból. A sportolás jó ötlet, erősítsd a szívedet meg szokasd hozzá az izommunkához. Mást nem nagyon tehetsz szerintem, amíg el nem éred a maximális magasságodat.
2011. júl. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!