Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy holnapra...

Mit tegyek, hogy holnapra kikúráljam magamat? (Nagyon el vagyok keseredve! ) :- ( Torokfájás.

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy tegnap még semmi bajom sem volt, bár a fejem eléggé fájt délután, de betudtam az általános fáradtságnak. Bevettem egy Algoflex Forte-t, és hamarosan ki is állt a fájdalom.

Ma reggel viszont úgy ébredtem, hogy fáj a torkom. Azt hittem, hogy csak száraz a szám, mert reggeli után elmúlott. Aztán amikor délután hazaértem, már nagyon "ramatyul" éreztem magamat, és lefeküdtem pihenni, amiből egy órás alvás lett. Ezután már sokkal jobban voltam, de még mindig nem 100%-osan.

Viszont holnap utaznánk el, és majd csak vasárnap este/hétfőn reggel jönnénk haza. De így? Nem szeretném megfertőzni a családom többi (5) tagját...

Hála Istennek lázam nincs, még csak hőemelkedésem sem (36,8°)...


Mit tennétek ilyen helyzetben? Elmennétek? Ha igen, hogy kúrálnátok ki magatokat egy nap (vagy fél nap) alatt?


2011. ápr. 20. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj magadnak karamelles hagyma teát, és azt iszogasd apró kortyokban.
2011. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, amit az első írt, jó a torokra!

Nekünk az énektanárnő kórus fellépés előtt nyers tojássárgáját ajánlott rekedtségre, meg kakukkfű teát, utóbbit próbáltam, és szerintem jó!

De holnapra nem valószínű, hogy kikúrálod magad.


Ha nincs lázad, valószínűleg nem is fogsz fertőzni, egy patika ott is biztos van, vegyél valamilyen szopogatós tablettát vagy sprét, és kúráld magad pihenés közben.

2011. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Különben a család is meggyőzött, hogy menjek, de azért van bennem egy kis "félsz"... Remélem, nem fertőzök meg semmit, mert senkinek sem jönne jól egy megfázás...
2011. ápr. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!