Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már egy hete nem volt széklete...

Már egy hete nem volt székletem. Mit csináljak, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon sürgős lenne. Gyógyszertárba már nem tudok menni hashajtóért. Kellene valami "házi gyógymód", ami egyből hat. Segítsetek légyszi.

38/N


2011. ápr. 23. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ricinus olajad van otthon?
2011. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos.

Étolaj nem jó?

2011. ápr. 23. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg (min. fél, másfé liter) folyadék, pl. langyos víz.
2011. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár vagy egy pohár meleg vizet igyál. Mozgásszegény életmód is okozhatja, kocogjál egyet.
2011. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kár, étolajat nem tudom jó -e, kórházba nekem ricinust adtak két evőkanállal , sajna nekem is ez a bajom, hogy ritkán wc-zek, legutóbb kávébeöntés hozta csak meg, megfőztem nyolc adag kávét, felhígitottam vízzel és csináltam egy beöntést, na három perc múlva eldugult a budi:))) eleinte nem volt beöntőkészletem, úgy csináltam, hogy egy ásványvizes üveg alját levágtam abba öntöttem a kávés vizet, a kupakos részéhez tettem egy tölcsért, bekentem kenőccsel és oda tettem ahova kell, elég ha egy-két centi bent van, befeküdtem a kádba, megemeltem a csípőm és úgy, persze elég macerás de ha más nincs..
2011. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
szilvalekvár, langyos víz (38-40°), tej+gyümölcs(lé), esetleg zöld tea, bár az nem mindenkit hajt meg
2011. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Sós mogyoró!!!!!!!!!!!!!!

Nekem amúgy paraffint és szorbitolt adtak, ami gondolom, nincs neked otthon.

2011. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Most megpróbálok meleg vizet inni, ha nem hat akkor...beöntés :S

Ha esetleg van még ötletetek akkor nyugodtan írjátok le.

2011. ápr. 23. 21:53
 9/10 anonim válasza:
De fájdalmaid ugye nincsenek? Se a gyomrodban, se ,,lenn"? Mert nekem nemrég olyan durva fájdalmaim voltak ,,lenn", hogy nem tudtak mit tenni, pedig csak 1 napig nem volt székletem. Már úgy volt, hogy visznek a sebészetre...:S ;-( Menj el az ügyeletre, ne tapasztald meg, ami történt velem...
2011. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

gyümölcs, kivéve banán, mert az pont ellenkező hatású.

ne igyál kávét és ne egyél csokit, édességet, azok is csak visszatartják még jobban.

Eszel amúgy rendesen?


Nem tudom, beválik-e ha valami izgalmas filmet megnézel, mert ha nagyokat izgulsz rajta, az is kihozhatja, legalábbis nálam volt már hasonló... vagy talán séta, mozgás is segíthet

2011. ápr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!