Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kellene fogyasztanom hogy...

Mit kellene fogyasztanom hogy legyen mindennep székletem? Mert 3-4 naponta van!

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyümölcs, (lehetöleg nyers) zöldségféle és elegendö folyadék. Sokan nem gondolnak arra, hogy folyadék nélkül nem megy. Meg egy kis mozgás sem árt.
2010. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
napi 1 banán vagy napi 1 natúr joghurt tuti meghozza a sikert :)
2010. márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A banán inkább megfogja nem?Legalábbis nekem ez a tapasztalatom:)
2010. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fügének hashajtó hatása van. Nekem bevált. Plusz sok-sok folyadék!
2010. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked ezt konkrétan meghatározni. De nekem mindennap van, azért mert megszoktattam a gyomromat.Mindennap meló előtt. Te is inkább reggel válasz ki egy időt amikor minden nap eltudsz menni. Ha mégse jönne össze akkor egy kis kávé is segit.
2010. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Másfél évig jártunk gasztronomushoz a kicsi lányommal ... a székrekedése miatt!Mindenkinek egyénileg kialakított módszert segít!

Nekünk az,hogy reggel éhgyomorra ROSTOS őszibarack nektárt (ha lehet 100%.-ost de jó az 50%.-os is),és este lefekvés előtt utolsó étkezésnek is 1 pohár rostos őszibarack!

Nekünk segített!

:)

2010. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sok zöldség, gyümölcs, sok folyadék (lehetőleg, víz, tea 1.5-2 liter) tej, tejeskűvé-kakaó, lehetőleg reggel éh gyomorra,

a banán az hasfogó, jó mondta az egyik hozzászóló-:)

am ez tényleg baj, hogy csak egy héten 2-3 szor, mert nagyon nem egészséges, ha máshogy nem megy, vegyél hashajtót, persze ilyen kíméletest, vagy vagy ilyen tea is am segít

2010. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A fiamnak volt ilyen problémálya.

Bevezettük az 5-6 sor keveset étkezést,sok folyadék,naponta egy alma,vagy joghurt.

Ő nem eszik meg más gyümit,vagy zöldséget.

De ha rendszeresen fogyasztasz tej terméket,és eszel friss zöldséget(akár egy szem parit,vagy paprikát),vagy banánon kívül bármien gyümölcsöt,annak kell hogy legyen eredménye.


A banán is fontos vitaminokat tartalmaz,de tényleg meg fogja a hasikát.

2010. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A rendszeres és sok folyadékfogyasztás elengedhetetlen. Gondolom keveset iszol. Minimum 1,5-2 liter VIZET igyál. De ez tényleg minimum. Ezenfelül egyél sok rostanyagot és élőflórás ételt. Én ezt a kettőt úgy szoktam párosítani, hogy natúr johhurtba keverek egy-két teáskanál lenmaglisztet (bioboltokban lehet kapni). Ez nagyon jól helyrehozza a bélműködést. A lenmaglisztre viszont inni kell, mert különben székrekedést okozhat (megdagad). Egyébként meg roppant jó hatással van a magas rosttartalma az emésztésre. A nyers gyümölcs és zöldség rendszeres fogyasztása is nagyon fontos. Persze azok amelyek nem fújnak fel. Én például a sárgabarackot nem nagyon eszem, mert roppantul meghajt.

És ami nagyon fontos a rendszeres étkezés. Sokszor (napi 5x), de keveset. Korábban nekem az ebéd kimaradt. Ha ettem is, inkább szendvicset. Amióta rendesen beiktattam a főételt délben, azóta napi kétszer megyek wc-re.

Összefoglalva: rendszeres étkezés, sok folyadék, sok gyümi és zöldség, sok rostanyag. És amit még nem említettem a testmozgás.

Az elején nehéz az életmódváltás, megválni régi megszokott hülyeségeinktől, de egy idő után, már az új dolgok válnak természetessé.

És ne feledd: azzá leszel, amit eszel.

Kitartást és sok sikert!!!

2010. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

* a főétel helyett főttételt akartam az imént írni :)

előző voltam...

2010. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!