Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezés utáni "gyomor nyomást"...

Étkezés utáni "gyomor nyomást" érzek, az egész emésztésem nem jó hónapok óta. Székletben sarjadzó gomba, nyomokban zsírcsepp. Mit szednétek?

Figyelt kérdés
Reflux-ra tükröztek, negativ. Hasi CT negativ. Mégis mindig nyom a gyomrom, nem fáj- csak kellemetlenül szorit. Ha éhes vagyok , akkor is. Most éppen székrekedésem van, de volt hetekig tartó hasmenésem is.Ez kb fél éve tart. Tapasztalatok? 50/N.
2011. ápr. 26. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En nem szednek semmit, legalabbis gyogyszert nem.


Tudod a tested egy tokeletes "gep", ami ha megadjuk neki ami kell, hibatlanul mukodik. Preciz mint egy szamitogep, vagy egy kocsi.

Ha rendesen tankolod a verdat es csereled az olajat, szinten tartod az egyeb folyadekokat, akkor remekul mukodik es elvisz mindenhova.

A test is ilyen. Ha rendesen es rendszeresen etkezunk, akkor hibatlanul mukodik.

A baj ott van,hogy nagyon sokan egesz maskepp gondolkoznak az egeszseges etkezesrol. Szerintuk a meki kaja sem olyan gaz, es csipszbol is lehet nyugodtan kolaval... stb.


Persze van aki ezt egy darabig gond nelkul csinalja, de neked problemaid vannak ezert jobban oda kell figyelned arra, hgoy mit teszel be a szervezetedbe. Odafigyelessel es utana olvasassal megsporolsz magadnak egy csomo gondot, kellemetlenseget es penzt, amit nem kell majd orvosra/gyogyszerre koltened.


Leirok par peldat, ami esetleg segit:

- naponta minimum 2 liter viz (nem kola, sor stb), hanem viz! Lehetoleg tobb, de ha nem megy, akkor minimum 2 liter. (a legtobb szekrekedest a vizhiany okozza)

- reggel ehgyomorra egy pohar viz egy citrom levevel. A citrom segit a majnak, ami ugye lebontja a mergeket stb..

- naponta mozogj. Futas, seta, uszas, ugralokotelezes, akarmi. A nyirokrendszer olyan szerteagazo mint a verrendszer, de nincs sajat pumpaja (mint a vernek a sziv) ezert a folyadek aramlasat a mozgassal tudod serkenteni. A nyirok folyadek szallitja a mergeket es egyeb szemetet kifele. Ha nem mozogsz, nem tudja vegezni a feladatat.

- Az emesztes a szajban kezdodik. Ha nem ragod meg a kajat elegge, nem keveredik ossze a nyallal es a nyalban levo enzimek nem tudjak lebontani a kajat. A gyomrot ez megterheli.

- h gond van az emeszteseddel, akkor nem artana emeszto enzimeket enni minden etkezesnel. Ha nem akarsz ezekre kolteni, akkor egyel minden kajanal valami élőt, valami nyerset. A zoldseg/gyumolcsben vannak enzimek, amik segitenek a gyomornak az emesztesben. Minden etkezesnel egyel egy repat, paradicsomot, paprikat, almat stb. Ezeket a kaja elott edd, hogy mar a gyomorban legyenek az enzimek, mire a kajat utanuk kuldod.

- egyel kevesebbet inkabb tobbszor.

- A husok emesztesehez sok gyomorsav kell, ezert ilyen kajak utan ne igyal. Ha szomjas van egy kortyot esetleg, de varj legalabb 10-20 percet, hogy a gyomorsavnak legyen ideje mukodni.


Kutakodj az interneten, keress fel egy etkezesi tanacsadot, es figyelj oda, hogy mit viszel be a szervezetedbe!

2011. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez igen! Nagyon köszönöm ezt a részletes tanácsot.Lehet, hogy az enzim tényleg kellene, mert gyomorvédőt már szedtem, az nem csinált semmit.
2011. ápr. 27. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
[link] Szerintem olvasd el,mert a tünetek hasonlók,legalábbis a hasmenés-székrekedés váltakozása ahogy írtad.Nekem ez a betegségem,amit küldtem.
2011. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Erre már mi is gyanakodtunk. De ez is olyan misztikus dolog, mint a candida meg a többi. Ha valamit nem tudnak diagnosztizálni, akkor ilyeneket mondanak. Helicobakterre is vizsgáltak, az is negativ. Remélem elmúlik magától.
2011. ápr. 29. 16:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs, de ma derült ki, hogy tejcukorra pozitiv lettem-. A tüneteim még mindig megvannak. az orvos gyógyszert akart irni, de nem volt ideje éppen. Ezért új időpontot kellett kérnem, az pedig október l8. Addig mit csináljak? igy jártam.
2011. aug. 30. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!