Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valamilyen betegségnek lehet...

Valamilyen betegségnek lehet oka a hízás?

Figyelt kérdés
Mostanában nem érzem magam túl jól.fáradékony vagyok,begyulladnak izületeim,inyem,migrénemre többféle gyógyszert próbálgattam,és elkezdtem hízni pedig alig eszem.mi lehet az ok?ja és eléggé lehangolt vagyok...
2011. ápr. 28. 11:10
 1/6 anonim válasza:
Evel inkab orvoshoz kene meny. Azt kerdezd :P
2011. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pl.pajzsmirigy alulműködés
2011. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.második azt hiszem neked lesz igazad,tünetek egyeznek.elmegyek orvoshoz.
2011. ápr. 28. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor inkább következmény a hízás, nem kiváltó ok. A hízástól viszont megnő a cukorbetegség, a szívbetegségek, a magas koleszterin kockázata.

Ha a hízás a következmény, akkor kiváltó oka tényleg lehet pajzsmirigy-probléma, de előfordulhat szerintem hormonális probléma is.

2011. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elhízás okozhat izületi problémákat (is), de ha híztál 5 kilót, az még nem. Ha hosszabb ideje van rajad 20 kiló, az már igen.

Szerintem nálad inkább következmény a hízás. A migrénre nem "próbálgatni" kell a gyógyszert. Azt sem biztos, hogy migrén, lehet "csak" fejfájás is. Tök mindegy, melyik, ha eddig nem volt ilyen, csak előjött, akkor annak is oka lehet.

Csak találgatni lehet. A pajzsmirigy tényleg gyanús, de az nem okoz izületi problémákat meg fejfájást.

Lényeg, hogy látatlanban senki nem tud segíteni, csak laboreredmény alapján. Pajzsmirigyet és hormonokat külön kérni kell, hogy nézzenek, nincs benne a hagyományos vérvételben. Feltétlenül szólj emiatt a dokinak, hogy kérjen ilyet is.

2011. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a migrént pluszban írtam ,az sajnos van,és megelőzésre próbálgatunk többféle gyógyszert orvossal.kb 10 kiló plusz van rajtam ami kb 2 hónap alatt jött fel szinte észrevétlen,és közben szépen lassan jöttek a rosszullét jelei.elmegyek mindenképp orvoshoz csak azért kérdeztem meg itt is hogy nem képzelgem-e.
2011. ápr. 28. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!