Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol nelkul lehet felszabad...

Alkohol nelkul lehet felszabadult lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb az elmult 5 evben rendszeresen ittam. Az elso 3-4 evben meg kevesebbet. Eloszor csak hetente parszor. Aztan napi szinten. Aztan az utolso evben mar volt olyan is, hogy reggel ebredes utan es nap kozben is a szunetemben es aztan munka utan este is. Neha mar naponta elfogyott 1 uveg tomeny. Tudom, hogy nem jo es en is nagyon szegyellem. De valahogy megsem volt nehez abbahagyni. Most mar egy jo ideje (fel ev) nem iszom egyaltalan csak ha olyan alkalom van, hogy osszejovetel vagy egyeb. Akkor 1-2 sort megiszom, de nem tobbet. Es nem is kivanok tobbet, mert ennyi eleg. Szoval egyaltalan nem hianyzik a regi "eletem". De az viszont hianyzik, hogy sokszor akkor sem tudok olyan felszabadult es vidam lenni, mint akkor. Neha sikerul, amikor olyan tarsasagban vagyok es minden ok, de mondhatom, hogy sokkal ritkabb, mint regen. Lehetek meg valaha onmagam es lehetek meg valaha tenyleg teljesen felszabadult es boldog anelkul, hogy akar 1 rovidet is meg kellene innom hozza? Vagy csak torodjek bele es eljem tovabb az eletemet igy? Letezik valami megoldas arra, hogy a kulonbozo problemakat kizarjuk (amik lehet, hogy nem is nagyok) es felszabadultan tudjunk orulni minden gatlas nelkul?

Egyebkent az eletem rendben van. Jo munkam van es jol keresek es szeretem is es a csaladomat is imadom. Amikor elkezdtem az ivast, akkor meg egyedul voltam. Kozben alapitottam csaladot, de ok soha nem is sejtettek rolam es titokban tettem le es csinaltam vegig az egeszet. Szoval mindenem megvan ahhoz, hogy felszabadult legyek, de legtobbszor megsem megy... Miert?

(28,f)


2011. ápr. 29. 02:14
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jólétem olyan szeretnél lenni mint részegen,csak úgy hogy nem vfogyasztasz alkoholt,ez sajnos nem fog össze jönni ezért szeretik,fogyasztják az akloholt,szerintem ha hétvégente kicsit beiszol abszolút nem nagy gond
2011. ápr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A választ Te magad írtad le: "Néha sikerül, amikor olyan társaságban vagyok"!!! Szerintem ez a lényeg. A jókedv, vidámság, felszabadultság nem alkohol függő. Attól függ Te milyen állapotban vagy, mennyire tudod magad a napi problémáktól elhatárolni, milyen kedved van. A munka maradjon a munkahelyen, a magánéleti dolgokat pedig le kell ülni és meg kell beszélni. (Persze ezek nehéz dolgok, nehezen kezelhetőek) A másik, hogy olyan emberek társaságát keresd, akikkel jól érzed magad, akikről úgy gondolod a barátaid. Közös érdeklődés, közös programok, itt a jó idő, grill party, stb. Jó zene!!! Azt írtad rendben az életed. Ezt azért kevés ember mondhatja el magáról. Az alkohol komoly problémákat okozhat. Tönkre teheti a munkád, karriered, egészséged s ami a legfontosabb a családod. Mi a fontosabb számodra??? Az ital, hogy jól érezd magad vagy a család, munka??? Lazíts! Nem kell semmit túl komolyan venni. Én sokszor görcsöltem a problémáimon s rájöttem semmi értelme, mert valahogy mindig a végén jól alakultak a dolgok, az esetek nagy részében, persze happy end sem lehet mindig. Ilyen az élet. Élvezd amíg lehet és örülj, hogy neked megvan amire más csak vágyhat (család, munka). Te vagy a titok nyitja. Figyeld meg magad mikor vagy alkohol nélkül is felszabadult, jókedvű?

Szerintem, ha így letetted (ilyen napi mennyiség után), büszke lehetsz magadra és a környezeted, családod ennek csak örül. Ne gondold, hogy vakok, nem látták, nem érezték rajtad...A munkahelyen pedig már azonnal kirúgják az embert, hisz ki vállal be egy munkahelyi balesetet??? Ismertem olyan embert, aki 35 évesen meghalt, mert a mája már nem tudta feldolgozni az alkoholt. Jól fizető állása, családja (7 éves kisfia) volt.

Alkoholos állapotban az emberek bátrabbak, felszabadultak. Ezt el lehet érni e nélkül is. Önbizalom!!! Senki sem értékesebb a másiknál. Mindenki más, nem vagyunk egyformák, szerencsére. Gondolj bele milyen unalmas lenen a világ:)))

2011. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne lehetnél felszabadult alkohol nélkül? Minden az agyban dől el, az agyadat pedig Te irányítod.
2011. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha mar idaig eljutottal akkor ne haladj visszafele. Ha tenyleg magadtol sikerult igy leallnod a pialassal akkor az nagyon dicseretes dolog es nagy akaraterore vall.

Meg tudod talalni a boldogsag, felszabadultsag forrasat ezek nelkul is. Az elso idoben azert nehez mert meg dolgozik a szervezetedben az elvonas, es eddig nem is volt mas alternativa a "lazasaghoz", de mint irtad is mar van csaladod es mar mas az ertekrended. Szerintem sok embernek, aki tud felelossegteljesen gondolkodni a csaladalapitas utan megvaltozik az eletfelfogasa, es mas dolgok jelentik az oromet mint elotte. Ez igy van rendjen, egyedulallokent kibuliztad magad, most meg mas dolgokban kell magtalani az oromot. Ez elsosorban lehet a csalad, szeresd oket, legy veuk boldog, menjetek kiranduljatok, tanits meg a gyermekednek mindent amit fontosnak tartasz. Hidd el mar ez is boldogga tud tenni. Ezen kivul ha talasz valami szabaidos tevekenyseget, az tud meg nagy mertekben "kielegiteni" az ehhez hasonlo hianyerzetek utan. Ez lehet akar extrem sport is, ahol egy kicsit felporogsz, kiadod magadbol a napi stresszt.

Hasonlo cipoben jartam en is, es amikro elkezdtem "megjavulni" eleg egykedvu voltam. En a kuzdosportban talatam meg a "gyogyszert" es abban, hogy nemsokara gyerekunk szuletik. Azota minden gondolatom csak e korul forog, es mindent csak azert teszek. Ez mellett a munkam es a sport ami szamomra fontos. Nem mondom, hogy neha nem guritok le egy-ket italt, de inkabb csak tarsasagi esemenykent ha talalkozom a haverokkal 3 honapban egyszer.

2011. ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es tenyleg nagyon hasznosak voltak. Es plane onbizalmat adtak. Jo, hogy masok igy gondolkodnak es az is, hogy biztattatok. Nem akartam a regi utra visszamenni. Nem azert tettem fel a kerdest. Jol erzem magam ivas nelkul is es az a par alkalom, amikor megiszunk valamit a tobbiekkel az kielegito. Viszont tenyleg magamba kell neznem es a gondokat elhatarolni a kozerzetemtol. Talan tul sokat agyalok mindenen es ezert nem tudok felszabadult lenni, amikor szeretnem. Igyekszem ezen valtoztatni es remelem, hogy a nyar es a kikapcsolodasi lehetosegek sokat fognak segiteni.
2011. ápr. 29. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!