Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol probléma kérlek...

Alkohol probléma kérlek adjatok tanácsot? (a többi lenn)

Figyelt kérdés
Nagyon nagy baj van az apukám mióta dolgozik kb 2 hónapja mindennap iszik és a szüleimnek van 1 pár adóssága 13 éves vagyok és megszeretném oldani a problémájukat aput le kell valahogy szokatatnom az ivásról nem tudom mit tegyek hogy tegyem ? Kérlek segítsetek előre is köszi a válaszokat :(
2011. máj. 21. 19:13
 1/6 HOOB ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem akarlak elkeseríteni, de gondolom tudod, hogy a függőség, és az annak leszokása az ember saját agyában dől el.

Megteheted, hogy beszélsz édesapáddal, hogy foglalkozzon veled többet, és ne az ivással. Vagy vegyél neki alkoholmentes sört. És szoktasd rá arra.


Ami még jó módszer, hogyha van egy rossz tulajdonságod, akkor megegyeztek, hogyha ő leszokis arról, te is erről.


Remélem segítettem!

Sok sikert!

2011. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ebben te túl sokat nem tudsz tenni. A legtöbb, amit megtehetsz, hogy jól viselkedsz. Ha pedig esetleg vannak nagyszüleid, szépen ülj le velük, és beszéld meg velük. Szerintem a nagyszüleid vagy a nagybátyád, vagy akármelyik rokonod szívesen elbeszélgetne veled erről. Ők majd tudni fogják, hogy mit kell tenni, és ők meg fognak téged vigasztalni.

Ne keseredj el, hanem próbálj gyermek maradni, mert most neked a feladatod még az, hogy gyerek légy.

2011. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi ez 1 kicsit segített de nem a legjobb módszer
2011. máj. 21. 19:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagyszüleim csak anyum és apum és anya is ugyanilyewn szomorú
2011. máj. 21. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval: apukád "leszoktatása az alkoholról", illetve az ő alkohol problémáinak, illetve a kettőjük közötti problémáknak a megoldása, kezelése nem a Te feladatod!!Gyerekként nem szabad ekkora terhet magadra vállalnod!!


Annyit megtehetsz, hogy érezteted apukáddal,hogy ezzel a rossz szokásával Neked fájdalmat okoz, de sajnos tapasztalatból tudom, hogy ha ő, saját maga nem látja be, hogy ezzel csak árt a családjának, és rombolja az egészsége mellett az életeteket is, akkor nem biztos,hogy változtatni fog,hiába mondasz neki bármit...Én évekig hiába könyörögtem az apámnak, neki az alkohol fontosabb volt, azt sem bánta,hogy teljesen ráment a családja...Maximum pár hétig mérsékelte az ivást,azután újrakezdte...Újra és újra..


Gyerekként egy alkoholizáló szülő mellett élni nagyon nehéz, tudom, én is sokszor éreztem magam tehetetlennek és kétségbeesettnek.Annyit tudsz tenni,hogy beszélsz anyukáddal,és őszintén elmondod neki ami aggaszt Téged,megosztod vele a félelmeidet,hátha így sikerül elérned, hogy ő (mint felnőtt) segítséghez forduljon (például családterapeutához, vagy megpróbálja apukáddal megbeszélni, hogy elvonóra járjon).


Kitartást kívánok,vigyázz magadra!!

2011. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :(
2011. máj. 21. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!