Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy hétig szedtem antibiotikum...

Egy hétig szedtem antibiotikumot, tegnap fejeztem be. Eddig nem tudtam arról, hogy bármire allergiás lennék. Azonban ma reggelre kiütések jelentek rajtam. Mindenfele vannak, piros pöttyök, viszketnek. Nem fáj, csak roppant kellemetlen. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Érzékeny vagy a gyógyszerre, menj el az orvoshoz, de egyébként elmúlik magátol is, ha nem szeded már.
2011. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszerszedés ideje alatt ágyban fekvő voltál?
2011. máj. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem tehettem meg, de szerencsére nem voltam annyira borzasztóan rosszul. Torok problémáról volt szó, de nátha nem volt. Időben elmentem orvoshoz azért nem fajult el. Köszönöm a válaszaitokat. Mennyi idő alatt múlik el kb.?
2011. máj. 5. 08:09
 4/7 A kérdező kommentje:
És a lényeg lemaradt:) Hogy csillapítsam? Köszii! :)
2011. máj. 5. 08:38
 5/7 anonim válasza:
100%

Javasolt mindenképp orvoshoz fordulni mert egy gyógypillantásból tudni fogja valóban allergiáról van e szó és ha valóban a gyógyszerrel hozható ez összefüggésbe neked is és az orvosnak is tudni kell róla, hogy több ilyen készítményt ne írjon fel, te ne vegyél be és ez dokumentálásra is kerüljön.

Léteznek kereszt allergiák is nem csak ételek, pollen stb esetnén hanem gyógyszernél is ezért lehet, hogy más gyógyszercsoport készítményeitől is óvakodnod kell majd.

Elkerülve az életet is veszélyeztető reakciókat!

Kezelés jelen esetben és ha valóban allergia okozza

kálcium pezsgő tabletta

antihisztamin tabletta

melyek megvehetők recept nélkül is, de receptre jóval olcsóbban megúszod.

De ezeket az orvoshoz forudulás után javaslom bevenni melyet az orvos el is fog részedre rendelni.

Jobbulást

2011. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"tegnap 7:40-es" vagyok.

Tehát nem voltál ágyban fekvő, feltehetőleg nem is izzasztottad ki magadat.

Én többször jártam már úgy, hogy a tüneteim elmúlása végén lettem tele piros foltokkal. Azzal magyaráztam, hogy az izzadás a mosó- vagy öblítőszer maradékokat kioldotta a pizsamámból, és ez okozott nálam túlérzékenységi reakciót. (Azóta igyekszem minél kevesebb mosószert használni, illetve inkább ecettel öblíteni...)

De valószínűleg nálad más így a helyzet.

De az igazán elgondolkodtató, hogy a túlérzékenységi tüneteid nem azonnal jelentkeztek, a gyógyszerbeszedést követően. Ahogyan egyik válaszoló írja, lehetséges valamilyen kereszthatás.

Ezt meg kell beszélni orvossal...

2011. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ma megyek orvoshoz, eddig kalciumot ittam rá, jobb nem lett de sokkal rosszabb sem. Csak borzasztó nehéz megállni h vakarjam....

Remélem innentől már csak jobb lesz!

2011. máj. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!