Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folyton pecsételő vérzésem...

Folyton pecsételő vérzésem van- ez normális? Soha nem élénk piros- de kb vagy 2 hétig tart a menzesz előtt- gyakorlatilag peteéréskor elkezdődik. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet, ennek az oka .Szerintem legjobb , ha meglátogatod a nögyogyászodat. Ennek a pecsételö vérzésnek , több oka is lehet.
2010. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez van, nekem is rengeteg nap pecsételés az amúgy teljesen "normális" 28 napos ciklusban a menstruáció előtt. Nekem is már peteéréstől kezdve vagy egy pár napra rá (általában 3 napra rá) elkezdődik és tart egészen a nemvártig.

nekem mondjuk nagyon rövid a második szakasz, így "csak" 7-11 nap pecsételés előzi meg a normál vérzést.

Engem mindig is zavart (és sztem egyre rosszabb, régen "csak" 4-5 nap volt), a dokik meg csak a vállukat vonogatták. Aztán babás lettem - dettó pecsételés, vérzés, amikor meg kellett volna jönnie, tényleg véreztem is, aztán újra pecsételgetésre állt vissza. Doki szerint ne törődjek vele, mert amúgy is sokat pecsételek. Hát a baba meg elment utána pár héttel, szóval erről ennyit...:(


Most már más dokihoz járok, nézték a hormonjaimat (többször is) - minden tökéletes és normális, úgyhogy nagy passz mitől lehet... legközelebb jövő héten megyek újra, meglátjuk most mit mond, ha gondolod megírom majd itt.

Egyébként sárgatestelégtelenségre (progeszteronhiányra) gyanakodtak, de egy vérvétel sem igazolta vissza, mindnél tök normális volt a progeszteronszintem (is, meg az összes többi hormon).

Én már totál kivagyok :(

Ha te is hallasz valamit vagy mond neked valamit egy doki, légy szíves írd meg te is!

Nagyon köszönöm.

(Egyébként, ha neked progihiányod lenne, azt tudják orvosolni, szóval érdemes nézetned neked is egy hormonszintet sztem. Nekem anno azt mondták vagy az ösztrogén magas vagy a progeszteron alacsony - hát egyik se jött be.)

2010. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

második:

minden dettó ugyanaz amit írtál, mostanában arra kezdek gyanakodni hogy pszichésen van, úgyhogy azt mondtam a páromnak hogy néhány hónapig védekezünk, sztem akkor el fog múlni...

nekem már van egy fiam aki első hónapban összejött, aztán volt egy baba aki elment azóta meg ez a pecsételés, a hormon nekem is negatív, azt mondta az orvos hogy esetleg még uhot tud nézni több tippje nincs, én meg nem mentem uhra, talán ha lesz időm, egyelőre megpróbálom kizárni a pszichós okot, mert hónapra pontosan azóta van mióta próbálkozunk a 2. babával, a nőgyógyi szerint véletlen egybeesés- szeritem nem

várom a jövőheti jelzésed és köszi a választ

2010. szept. 28. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Oké, jövő hét szerdán megyek, utána megírom mit mondott.

Én is gondolkodtam már rajta vajon a pszichés tényező mennyire játszhat közre? Az biztos, hogy segíteni nem segít, ha ezen idegeskedik valaki.

2010. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem írtál. mi volt?
2010. okt. 7. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem felejtettem el, csak nem jutottam eddig géphez. :)

Nekem a doki a következőket mondta: a hormoneredmények egy pillanatot mutatnak csak, ennél ez bonyolultabb, olyan mint egy sok fogaskerékből összeálló szerkezet.

A diagnózisra azt írta, hogy a hormoneltérés gyanúja nem igazolódott. A vérezgetésen/pecsételgetésen pedig ettől függetlenül is tud segíteni, mert akkor sem noremális ez, és mivel nekem a 28 napos ciklus alatt a peteérés a 19-20. napra szokott esni, a megfelelő/jó hormon szintektől függetlenül is a ciklus második szakasza támogatást igényel.

De ki szeretne zárni egyebet is, ezért elküldött terheléses cukor és inzulin mérésre, és addig amíg annak nincs eredménye nem "nyúl" ebbe bele. Ha azzal gond lenne akkor azt belgyógyásznak is kezelnie kellene. Úgyhogy jövő héten újabb vérvétel, addig várunk.

Annak az eredményétől is függ a hogyan tovább, ha gond van, a belgyógyásszal konzultálva kezel, ha nincs, akkor pedig "csak" nőgyógyászati vonalon.

Ettől függetlenül azt mondta, nyugodtan próbálkozhatunk, ne tartsunk semmitől, mert amúgy teljesen rendben a méhem, méhszájam, hámfelületem, mittudomén, peteérésem is van.

A korai vetélést pedig nemhogy ne tragédiaként fogjam fel, hanem kifejezett szerencseként. Egyrést örüljek annak, hogy könnyen teherbe tudok/tudtam esni, ráadásul ilyen könnyen, másrést annak, hogy annyira "jól" műköödik a szervezetem, hogy nem tartott meg olyan terhességet, ami nagy valószínűséggel vagy a babát vagy az én szervezetemet illetően problémás, terhelt lett volna.

Nem tudom ezt jól leírni, de nekem balzsam volt a lelkemnek az eddigi dokik után. (Akik letojták, hogy miért vérezgetek, a vetélésre meg legyintettek és statisztikai adatokkal bombázták, hogy hány terhesség szúnik meg ilyen korán, stb...)

Úgyhogy én valahogy tökre megnyugodtam, bízom ebben a dokiban, tetszik, hogy nem kezd el semmi gyógyszerrel ész nélkül tömni (eddig nem adott semmit), de utánajár és vizsgálgat ő és elküld más viszgálatokra is és csak annak megfeleően és csak abban az esetben avatkozik be (de akkor igen!) ha kellő információ áll a rendelkezésére és indokoltnak érzi.

Úgyhogy majd jelentkezem még, ha gondolod, hogy mi lett a végeredmény, mert ő sem mond addig biztosat.

Egyébként nekem nincs túlsúlyom meg semmi ilyesmi, szóval nem tartozom a rizikócsoportba (cukorügybne úgy értem -belgyógyászatilag), úgyhogy kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény.

Majd írd meg kérlek Te is, neked hogy alakul a sorsod!!!

2010. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szia!

már egy hete volt peteérésem és semmi vérzés. ehónapban műtötték a kisfiamat és már elég régen tudtuk hogy ez lesz, és görcsöltem is rá rendesen. most azt gondolom hogy amiatt volt a vérzés. mindenesetre a műtét után egyik napról a másikra megszűnt- semmi átmenet.

gondoltam leírom, aztán talán tudtam abban segíteni hogy ha szervi okot nem találnak akkor magadban kutakodj.

minden jót nektek

Helga

2010. okt. 23. 06:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Pont azért néztem ide, hogy én is leírjam velem mi van :). Szóval ez volt az első hónap nekem is, hogy semmi pecsételés, abszolút :). Azt hittem hátha akkor ez azt is jelenti, hogy nem jön meg, de sajnos időben megjött, mindnesetre 10 nap pé után mindneféle pecsételés nélkül - most már ennek is annyira tudok örülni :)

Pont azt akartam én is leírni, hogy nem tudom pszichés ok miatt-e (annyira megnyugtatott a doki) vagy más, véletlen miatt alakult így.

Egyébként megjöttek a laboreredményeim és kiderült, hogy elég vacak az inzulinértékem, gyógyszert kell rá szednem (de ez már a belgyógyászatot érinti). A nődoki szerint viszont elképzelhető, ha az rendbejön, akkor megszűnnek a pecsételős problémák is, meglátjuk.

Köszi, hoy írtál, drukkolok, hátha nálatok most jön a kistesó, a kisfiadnak pedig jobbulást (remélem azért nem volt komoly műtét és nincs nagy baja!!!)

Ja, én ebben a hónapban ittam palástfűteát 8de azt vaalmennyire ittam múlt hónapban is), lehet az is közrejátszott abban, hogy most tünetmentes volt a pé utáni időszak :)

Még egyszer jobbulást a kisfiadnak, írj majd mi van veletek!

2010. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!