Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért pont estére lázasodik...

Miért pont estére lázasodik be az ember?

Figyelt kérdés

Valahányszor beteg vagyok vagy én, vagy barátnőm, az a leggyakoribb eset, hogy estére lázasodunk be. Egész nap itthon vagyunk, semmit nem csinálunk, tehát fekszünk és pihenünk, egész nap semmi bajunk, este pedig megjelenik a láz, ami persze reggelre elmúlik. Na erre vagyok kíváncsi, miért pont estére esik ez a dolog. :)


Köszi! ;]


2009. márc. 12. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Estére mindig fáradtabb, kimerültebb a szervezet még akkor is, ha egész nap nem csinálsz semmit. Szerintem ez lehet az oka.
2009. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem "estére" szerintem,hanem mikor a test lepihen.

Lekeszel és egy fél óra mulva érzed a nap fájdalmait".

Nekem mindig lefekvéskor jön elö a hátfájás,vagy izomláz...

napközben mozogsz,igy kevésbé érzed,de ha lefekszel és a tested megpihen,elöjönnek..

Szerintem a lázzal is igy van.

2009. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért estére lázasodsz be, mert, mint minden embernek megvan az un. cirkadián ritmusa, azaz a napi ritmus. A szervezet bonyolult mechanizmusok sorával "beállítja" magát a napszakokhoz; nagy vonalakban a világosban aktív, sötétben pedig "pihen". Mivel a láz nagyon megterhelő dolog, ezért a szervezet igyekszik akkor felvinni a testhőmérsékletet, amikor feltehetőleg másra nem, vagy kevesebb energiát kell fordítania. Ez pedig normál körülmények között az este/éjszaka. Ezért lesz mindenki este lázas/abb.
2009. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :))
2009. márc. 21. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!