Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fobivent és rivotrilt szedek....

Fobivent és rivotrilt szedek. Gyerkőc nemzésben nem okozhat gondot? Vagyis egézséges lessz a gyerkőc?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A rivotriltól 99%-ék az esélye, hogy down kóros lesz a gyermek. És gyógyszer függő lesz élete végéig, ha Ön végig szedi a gyógyszert, akkor is, ha csak időnként kap be egy pár szemet. A gyermek nemzés elött legalább 3 évvel, tanácsos elhagyni a gyógyszert.
2011. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez komoly?
2011. jún. 4. 00:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyan esetről,hogy gyógyszerfüggő,vagy drogos egészséges gyereket szült volna.

A gyógyszereid típusa meg amilyen problémákra felírják ezeket,szerintem ki is zárják a felelősségteljes szülővé válást.

2011. jún. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szerintem ne aggódj ezen.

Megnézzük a magyarok 80százaléka rivotrilt szed.

2011. jún. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

99% eséllyel Down-kóros válasz írója mélyedjen el kicsit az ismeretekben.

Felelősségteljes szülővé válás: egy epilepsziás ember nem lehet felelősségteljes szülő? Ugyan, kérem.


No, megnéztem Neked az alkalmazási előiratot:


Preklinikai vizsgálatok alapján nem zárható ki, hogy a klonazepám fejlődési rendellenességeket okozhat. Az epidemiológiai adatok alapján nehéz bizonyítani, hogy a gyógyszer teratogén hatású. Nehéz megállapítani, hogy melyik gyógyszer vagy gyógyszer kombináció felelős az újszülött fejlődési rendellenességéért. Fennáll az a lehetőség is, hogy más tényezők, pl. genetikai faktorok, vagy maga az epilepsziás állapot inkább felelősek a torzfejlődésért, mint a gyógyszeres terápia. Ilyen körülmények között terhességesetén csak nagyon indokolt, kényszerítő helyzetben (az anya kezelésétől várható előnyöknek meg kell haladniuk a magzatot érő esetleges károsodást) rendelhető. A harmadik trimeszterben vagy szülés folyamán nagy adagokat alkalmazva a még meg nem született magzatban szívritmuszavar léphet fel, az újszülöttben pedig hyperthermia, hypotonia, enyhe légzésdepresszió és táplálkozási gyengeség. Gondolni kell arra, hogy maga a terhesség és a kezelés hirtelen megszakítása is az epilepszia súlyosbodásához vezethet.



Ez a Rivo-ra vonatkozik. Ha epilepsziára szeded, mi azt tanultuk, hogy ezek a gyógyszerek valóban teratogének, de az epilepsziás roham is az. Ezt a kezelőorvosnak kell mérlegelnie, vannak olyan epilepszia elleni gyógyszerek, amik a klonazepámnál jobb hatással alkalmazhatóak terhességben. A teratogen hatás nem következik be a terhességek 100, de még 99%-ában sem!


A Fobivenről ennyit:

Nincsen elegendő adat a venlafaxin terhesség alatti alkalmazására vonatkozóan. A rendelkezésre álló, korlátozott számú adat nem utal a venlafaxin terhességre vagy a magzatra/újszülöttre gyakorolt káros hatására. Az állatokon végzett kísérletek reprodukciós toxicitást mutattak (lásd 5.3 pont). Emberben a potenciális veszély nem ismert.


Amennyiben a venlafaxint tartósan alkalmazzák a terhesség végéig, akkor számolni kell azzal, hogy az újszülöttben megvonási tünetek alakulhatnak ki. A venlafaxint csak akkor szabad alkalmazni terhesség alatt, ha az egyértelműen szükséges.


***

Mindenképp a kezelőorvos felelőssége erről dönteni, az általa alkalmazott szerrel kapcsolatos saját és szakirodalmi adatai alapján szerintem. Remélem, vagy olyan kapcsolatban az orvosoddal, hogy egy ilyen fontos kérdésben inkább vele konzultálj, mintsem a gyakorikérdéses (sok esetben csak) önjelölt orvosokkal.

2011. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

7:51-nek. Kérem Ön is mélyedjen el a témában és inkább a saját maga írásával törődjön, hamár ennyire érdekli a téma!És ne engem oktatgasson! Akkor beszélhetne ilyen lekezelően, és akkor nevezhetne önjelölt orvosnak, ha azt írtam volna, hogy persze nyugodtan szedje csak a gyógyszert, nem lesz semmi gond! Én nagyon jól tudom, hogy nem szednék rivotrilt gyermekvállalás mellett. Sőt még a 3 év elhagyást is kevésnek találom még akkor is lenne bennem félelem, hogy beteg lesz a gyerekem. leírtam a véleményemet erről a gyógyszerről, mivel én is szedem és többek között ez miatt nem merek anyaságot bevállalni, (van más ok is a gerincem,) de így még a béranyaság gondolatát is el kell vetnem. A kérdező bizonyára megkonzultálná az orvosával, mielött baba programba fog. Én viszont biztos, hogy nem adnék az orvos szavára, ha azt mondaná, hogy nyugodtan tervezzek gyereket a rivotril szedése mellett!!!!!!

Kétségtelen, hogy a rivotril epilepsziás görcsöket oldó gyógyszer, a ma kapható nyugtató-görcsoldók között a legerősebb. De nem csak epilepsziára adják, sajnos, mint bizonyára ezt a kérdező is tudja! Az asthmatikus görcsöktől egészen a pánikbetegségig stb többek között ezt írják föl!

A kérdezőnek:

De teljesen mindegy,hogy mire adják, mellékhatásai lesznek és vannak!

És igen, sajnos ez komoly. És inkább jobb nem kisérletezni vele, hogy milyen hatásai lehetnek a magzatra!!!

2011. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a képbe az epilepszia, a fenti gyógyszereket általában depresszióra adják, a rivót kiegészítésként szorongásoldásra. Ezekkel a tünetekkel pedig sajnos százezrek küzdenek. Mivel előfordulhat hogy a magzat vérkeringésébe is bekerül, így ajánlott a tervezett szülés előtt fokozatosan leállni a gyógyszerekkel.
2011. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és három év várakozásról szó sincs, ezek a gyógyszerek viszonylag gyorsan kiürülnek, pár napon belül. 3 évig biztosan nem kellvárni.
2011. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedve" Moncsi001!

Kb. olyan választ írtál mintha azt kérdeztem volna, hogy alkoholista vagyok, napi 2 doboz cigit elnyomok, szülhetek-e normális gyereket.


Gondolkozzál el mennyi down kóros gyerek élne köztünk ha az a 99százalék valóság lenne!


Nem utólsó sorban pedig férfi vagyok, nem én hordanám ki.


Rivotrilt kb. két éve szedek napi negyedet egyszer a 25mg.osból.

Kétszer kellene, de csökkentettem.


Nem vagyok idegbeteg.

Csupán légszomj szerü ásitozós tüneteim, alvásproblémáim voltak, illetve említettem a dokinak, hogy sokszor van, hogy agyalok.

Ezért írta fel.

Hozzá kell tennem, hogy folyamatosan éjszakázom 9éve, lehet ettől van az egész.

2011. jún. 4. 22:09
 10/13 A kérdező kommentje:

Tegnap megkérdeztem az rvosomat a rivotrilról.


Azt mondja még akkor se lenne gond ha én hordanám ki.


Háát nem tudom.

2011. aug. 17. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!