Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek fülzúgás ellen?

Mit tegyek fülzúgás ellen?

Figyelt kérdés
A fülem nem kimerültségtől, vagy valamilyen betegségtől zúg, hanem koncert miatt. Már máskor is előfordult és 1-2 napon belül el szokott múlni, de az a kérdésem, hogy van-e valami megoldás, vagy teendő ilyenkor.
2011. jún. 7. 00:37
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:
Ne járj koncertre, vagy szokj hozzá. Jó hír, hogy később állandósulhat is! Nincs rá megoldás, ez a fül sérülése, idővel csak rosszabb lesz.
2011. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a koncert okozta maradandó fűlzúgást szenvedők táborában. Nekem 16 éves korom óta van ez, egy túl közelről hallgatott Metal koncert eredményeként. Most 48 éves vagyok, és nem múlt el. Igazából a bal zúg jobban, mert az a felem volt sokáig a zenekar felé. Igazából alváskor tud nagyon zavaró lenni, erre egy igazán jó megoldás van. Lehet venni egy úgynevezett zajgenerátort, amit a fülbe kell rakni és egy nagyon kellemes rózsazajnak hívott valamit bocsájt ki, elnyomva a kellemetlen fülzúgást. Az ára az ami kissé borsos lehet, 90 ezer ft egy darab. Én vettem mind a két fülembe. Sajnos idővel erősödik a fülzúgás, ezzel nincs mit tenni, de ha pár napon belül nincs halláskárosodás, akkor azt megúsztad. De jobb ha koncert előtt raksz a füledbe valamit ami tompítja a dübörgést. A fejhallgató használatát pedig kerüld. Azért az nem világos, hogy most állandósult neked, vagy csak az egy-két napos zúgásra kérsz tanácsot. Ebben az esetben elmúlik magától, egy darabig legalábbis.
2011. jún. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából tegnap óta már gyengült a csengés jóval, csak gondoltam kérek tanácsot. Terveztem már hogy veszek füldugót, mert a koncertet elég nehéz elkerülnöm, mert egy együttesben dobolok, bár most nem a mi koncertünktől sípol a fülem.

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat, valamit teszek ellene.

2011. jún. 7. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!